FB Telegram Youtube
Logo
ЗОЛОТИЙ ПАРАШУТ РЕЗНІКОВА
18:49 15 Вер 2023
У мережі з’явилися копії дуже цікавих документів. А саме – договорів про правову допомогу між державною “Укрнафтою” та відомою юридичною фірмою “Астерс”.
Згідно з документами, підписаними директором “Укрнафти” Сергієм Корецьким, наприкінці минулого року компанії терміново знадобився юридичний супровід.
Вражає ціна послуг – юристи обліковують її у годинах роботи. Так от, година роботи на держкомпанію партнера “Астерса” коштує до 700 євро.
Тобто, якщо уявити собі, що партнер попрацює повний робочий день, він отримає 5600 євро. Для розуміння, місячна зарплата однієї людини з такими умовами – майже 130 тисяч євро.
На жаль, за опублікованими контрактами неможливо встановити, скільки саме грошей “Укрнафта” відправила юристам, але є підозра, що це, в кращому випадку, мільйони гривень. Якщо не десятки мільйонів.
Але найцікавіше навіть не це.
Перша угода з “Астерсом” була підписана у грудні 2022 року. Чому це важливо? Коротко нагадаємо недавню історію.
“Укрнафта” була напівдержавною найбільшою нафтовою компанією країни. Менша половина її акцій належала Ігорю Коломойському та його партнерам. Але фактичний контроль над “Укрнафтою” роками здійснював саме Коломойський. Як і над повністю державною “Укртранснафтою” – оператором нафтопроводів.
Багато хто пам’ятає, як несамовито Ігор Валерійович захищав свої досягнення на цьому ринку, коли ще при президенстві Порошенка влада почала наводити лад у нафтовій галузі.
Доходило до того, що озброєні люди фактично захоплювали будівлі компаній, а Коломойський лаявся матюками на журналістів, стоячи на ганку. Не менш яскраво олігарх виступав на зборах акціонерів, коли держава намагалася повернути собі контроль над “Укрнафтою”.
У 2019 році прогнозовано настало затишшя. Поки чинна влада не вирішила, що Коломойському якщо хтось щось і винен, то це можна вибачити. У листопаді 2022 компанія була націоналізована і передана у управління Міністерству оборони. Підстава – забезпечення армії пальним.
Втім, як встановили правоохоронці, до того часу з “Укрнафти” встигли розчинитися більше 13 мільярдів гривень на користь приватних акціонерів. Так що, вочевидь, Ігор Валерійович, прощаючись з улюбленим активом, себе не образив.
А новим керівником вже повністю державної компанії був призначений Сергій Корецький, який майже одразу після призначення винайняв “Астерс” за описаними вище розцінками. Цікаво, що раніше Корецький був топ-менеджером мережі WOG групи Степана Івахіва та покійного Ігоря Єремеєва. Запеклих ворогів Коломойського.
Однак видається, що і це не головне. Головне інше.
У своїх інтерв’ю Корецький розповідав, яким чином він був призначений на посаду. Він отримав пропозицію стати директором “Укрнафти” від перших осіб Міноборони. У перекладі людською мовою – від тодішнього міністра Олексія Юрійовича Резнікова.
Причому, з огляду на воєнний час, жодних конкурсів не проводилося, а детальніше розповідати про своє призначення Корецький відмовляється “з міркувань безпеки”. Зручно, звісно.
Але міркування безпеки стають зрозумілішими, якщо згадати, що до свого походу у владу співвласником фірми “Астерс”, яка моментально отримала державний підряд від “Укрнафти”, був особисто Резніков.
Фактично, екс-міністр отримав в управління велику державну компанію і сам призначив туди директора, який одразу почав зливати державні гроші фірмі Резнікова.
Цікаво, дебіторська заборгованість у 30 мільярдів гривень – це теж результат блискучої правової допомоги юристів Олексія Юрійовича? І де поділися щедро роздані директором “Укрнафти” обіцянки проводити закупівлі на “Прозорро”? Чи зливати гроші фірмам Резнікова – це інше, і ми не розуміємо? Ну само собою.
Олексія Юрійовича, звісно, можна привітати. Він має шанси десантуватися в Лондоні на золотому парашуті, який забезпечив собі з державної кишені. Яєць і курток було мало.
Нова влада прийшла під лозунгом “кінець епохи жадібності”. Але схоже, що епоха жадібності настала саме зараз. Причому фантастичної жадібності.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.