FB Telegram Youtube
Logo
ЯК ВКРАСТИ АЕРОПОРТ: МАЙСТЕР-КЛАС КАУФМАНА
15:49 08 Вер 2023
Є люди, які ніколи не числились олігархами. Не мали загальнонаціональних телеканалів, не сиділи на вугіллі, газі або нафті. Однак по факту вони володіють цілими містами світового значення та вертять мільярдами.
Один з таких людей вчора був заарештований неочікуваними стараннями антикорупційних органів. Мова йде про Бориса Кауфмана.
Він, як і його найближчий партнер Олександр Грановський, який не так давно змінив ім’я на Алекса Боруховича, тримали майже всю Одесу, разом з її скандальним мером Геннадієм Трухановим. Як тримали і його попередники.
В мільйонній Одесі нічого істотного не вирішувалося без цих найкращих людей міста. Пережитки феодального ладу – вони такі.
Але про все по порядку.
САП та НАБУ наприкінці серпня вручили підозри п’ятьом особам, причетним до незаконного заволодіння Міжнародним аеропортом “Одеса” та мільярдними доходами від його діяльності.
Серед них колишній одеський міський голова, його заступник, керівник однієї з приватних фірм та “два відомих в регіоні бізнесмени”.
Хоча антикорупційна прокуратура не називає імен затриманих, однак, згідно з інформацією Центру протидії корупції, мова йде про Кауфмана та Грановського-Боруховича.
Для розповіді про Кауфмана не вистачить обсягів енциклопедії. Тютюновий магнат, колишній депутат Одеської міськради, і звичайно, мільйонер. Також він є співвласником будівельно-готельної компанії “Vertex United”.
Кауфман – підприємець кожною клітиною тіла та “зав’язаний” всюди, де пахне грошима. До 2012 заробляв більше всього на алкогольному бізнесі. Його компанії “Оверлайн” належала численна кількість виробничих підприємств, зокрема, Одеський завод шампанських вин.
Згодом, разом із Грановським-Боруховичем, вони відмовились від алкогольного бізнесу і розпочали будівельну справу та управління об’єктами готельного призначення.
У 2006 році Кауфман невдало балотувався до Верховної Ради за списком від партії Володимира Литвина. Але у невелику політику все таки пробився, ставши депутатом рідного міста.
Мабуть, як кожен одеський діяч, що себе поважає, Кауфман є близьким другом Труханова, який допоміг отримати у власність історичну будівлю готелю “Пасаж” (по факту справжній торговельний комплекс) в Одесі.
Більшість акцій готелю належить ТОВ “Укрбудсервіс”, та американській корпорації Clear Water Bay Hotels.
Але останнім часом все пішло не так.
У грудні Вищий антикорупційний суд вперше відправив Кауфмана до СІЗО. З якого він вийшов під заставу 129 мільйонів гривень. Стаття – створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній, а також – надання неправомірної вигоди службовій особі.
Фактично правоохоронці нарешті встановили, що мафія з клану Кауфмана і Грановського-Боруховича взяла на себе контроль за аспектами економічного життя всієї Одеси.
Будь-які питання із забудовниками вирішували через них. Більше того, вони спокійно проводили закупівлі для власних інтересів коштом місцевого бюджету. Їм була підпорядкована діяльність комунальних підприємств міста. Аби це тривало якнайдовше, було розроблено процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради.
Але у процесі слідства був викритий ще один епізод. НАБУ стало відомо про нові мутні схеми незаконного привласнення майна з комунальної власності Одеси.
Група осіб розробила простий, проте невимушений план, в результаті якого аеропорт перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та приватних інвесторів.
Після цього приватні інвестори привласнювали дохід аеропорту. На випадок, якщо хтось захоче повернути об’єкт до власності міста, було розроблено план застави майна у банк під кредит, який вони не гасили.
Профіт на схемі – 2,5 мільярди гривень. За це фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 12 років.
І наче все красиво. Але поінформовані джерела розповідають, що головною обтяжуючою обставиною, після якої у НАБУ та САП відкрилися очі на одеську імперію Кауфмана, стало небажання останнього домовлятися про взаємодію з ОП. Ну і невиконання святої заповіді ділитися.
Здається, цей приклад варто викладати у школах на уроках сучасної історії. Саме так, на жаль, і влаштована справжня влада у нашій країні. Не Ахметовими-Коломойськими єдиними.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.