FB Telegram Youtube
Logo
“Рєшала” суддівської системи Одещини вийшов на почесну пенсію
21:24 16 Жов 2023
Новий тиждень – новий скандал за участю корумпованих суддів, які виходять на почесний відпочинок. Навіть попри відчуття вседозволеності та ухвалення неадекватних рішень на користь відвертих злодіїв, Вища рада правосуддя все одно продовжує “піклуватись” про колег.
Новий антигерой, якому забезпечили безбідне життя за рахунок держбюджету – суддя Одеського окружного адмінсуду Олег Глуханчук. Про те, що цей персонаж тісно співпрацював із контрабандистами, зокрема, Вадимом Альперіним – знає вся Одеса. Свого часу активісти навіть проводили мітинги біля стін суду із закликом звільнити продажного “слугу Феміди”.
Більше того – журналісти відзняли документальний фільм “Король контрабанди”, де оприлюднили факти, які вказують на те, що відомий одеський бізнесмен міг системно підкуповувати суддів, прокурорів та поліцейських.
Завдяки розслідуванню до рук одного з видань потрапила “чорна бухгалтерія” та листування бізнесмена. Згідно з доказами, Альперін використовував суддів, наче ручних псів і систематично йшов по кістках конкурентів чи будь-кого, хто стояв на його шляху, зокрема, правоохоронців.
Найефективнішим інструментом завозу товарів повз процедуру розмитнення був саме Одеський окружний адміністративний суд під керівництвом Олега Глуханчука.
Цей суддя є супер токсичною та вкрай знахабнілою особою, яка вважає, що його статус – залізний привід сідати бухим за кермо, а потім лаятись на копів за зупинку.
За п’ятнадцять років невтомної праці Глуханчук підім’яв під себе посаду і щоразу шукав шпаринки або трактував закон на своє бачення через нестримне бажання якомога довше носити мантію-годувальницю.
Стільки років невтомного служіння Україні дозволили представнику Феміди отримати необхідні зв’язки аби врешті стати місцевим “рєшалою”, до якого звертаються усі, кому треба посприяти в ухваленні необхідних рішень.
НАБУ він цікавив, навіть було розпочато кримінальне провадження за брехню у декларації за будинок площею півтисячі квадратів. Чим це закінчилось, на жаль, невідомо, але зважаючи на те, що Глуханчук досі на волі, то без сумніву, нічим.
Свого часу Альперін начебто намагався підкупити слідство майже за мільйон доларів, взамін на передачу справи з НАБУ і САП до поліції. Хоч план і провалився, тим не менш, згідно з планом “Б” закрити справу мав би саме цей суддя.
За даними громадської організації “Європейська антикорупційна асоціація”, протягом 2016-2017 років, завдяки колаборації Глуханчука та Альперіна, державі було завдано збитків на понад 100 мільйонів гривень. Щорічний імпорт підвладних компаній контрабандиста складав 2 мільярди.
Розслідувачі з’ясували, що протягом зазначеного періоду саме суди відігравали ключову роль у схемах “Короля контрабанди”. Митні інспектори начебто правильно реагували і міняли вартість товару, який намагались ввезти за безцінь, але в суді ухвалювали рішення на користь фірми-імпортера і повертали гроші.
Після арешту свого бізнес-партнера Глуханчук зробив усе можливе, аби витягти Альперіна. Для закриття справи сторона захисту скористалась так званими «правками Лозового».
Очевидно, що Олег Глуханчук вирішив, що тепер заслуговує йти на почесний відпочинок, тому далі паразитувати на тілі країни буде в якості пенсіонера.
До речі, Громадська рада доброчесності перевіряла Глуханчука й визнала його таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики. Але судді Вищої ради правосуддя напевно просто бояться створити прецедент, який згодом їх самих і розчавить. Тому пан Глуханчук вважається почесним пенсіонером з виплатами у 100 тисяч гривень щомісяця.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.