FB Telegram Youtube
Logo
ЯК ПРЕСУЮТЬ БІЗНЕС
22:14 19 Січ 2024
Вчора на кордоні з Польщею було затримано інвестиційного банкіра, власника Concorde Capital Ігоря Мазепу.
Одночасно ЗМІ повідомили, що Державне бюро розслідувань провело обшуки в офісі компанії бізнесмена. А справа проти нього нібито пов’язана із отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park у Вишгородському районі на Київщині.
Окремо ЗМІ, які публікували новини щодо затримання Мазепи з посиланням на свої джерела, зазначили – “у справі присутній російський слід”. Якщо уважно придивитися, першим ЗМІ, якому джерела надали матеріал, виявилася “Економічна правда” – субпроект “Української правди”, яку контролює власник “конкуруючої фірми”, інвесткомпанії Dragon Capital Томаш Фіала.
Саме журналістам безпосереднього конкурента Мазепи силовики побігли “зливати” інформацію про затримання бізнесмена. Це цікаво, однак не найголовніше. Цікавіше те, що Мазепа останнім часом активно виступав на захист українського бізнесу.
Користуючись своїм авторитетом серед підприємців, він не соромився називати речі своїми іменами і казати про тиск державних інституцій на бізнес.
Ще у травні 2023 року засновник Мазепа приєднався до руху проти правоохоронців та суддів, які використовують повноваження з незаконною метою. Нагадаємо, тоді відомі вітчизняні бізнесмени опублікували маніфест на захист 42-ї статті Конституції, яка гарантує свободу підприємництва. Серед підписантів були найвідоміші українські бізнесмени.
Найбільш яскраво їхню позицію, напевно, висловив засновник Нової Пошти Володимир Поперешнюк, який відверто заявив: чинна влада будує новітню Українську радянську соціалістичну республіку.
У часи великої війни політичне керівництво країни не вигадало нічого кращого, як віддати фіскальну політику у руки однієї людини – Данила Гетманцева, багаторічного помічника зрадника Володимира Сівковича, який за завданням фсб будував і будує цілу шпигунську мережу, покликану забезпечити окупацію нашої держави.
Саме ці діячі перетворюють Україну на “найвеселіший радянський барак”, знищуючи те, що мало би бути хребтом української політичної нації – підприємців.
Власне кажучи, Мазепа, який їхав на Міжнародний економічний форум у швейцарському Давосі, саме про ці явища і говорив. Вочевидь, щоб менше говорив, його і “хлопнули” на кордоні. Який він, як стверджує прес-служба компанії бізнесмена, неодноразово перетинав і щоразу повертався до України. Хоча йому вистачило б грошей облаштувати собі нове життя у західних країнах.
Не менш проблемним для країни є той факт, що на це затримання звернули увагу провідні економічні медіа західного світу. Наприклад, про це написало агентство Bloomberg, згадавши зокрема зусилля Мазепи щодо захисту бізнесу.
І це дуже важливо, враховуючи те, що чинна українська влада нібито намагається добитися фінансування оборони і державного бюджету від країн цивілізованого світу. Політичні діячі яких мають звичку читати Bloomberg.
Цього тижня став очевидним тиск влади на незалежних журналістів-розслідувачів. Те, що витворяють нібито “невідомі” з Юрієм Ніколовим, який викрив закупівлі яєць по 17 гривень для військових, або з командою Дениса Бігуса – це чиста копія 2013 року. Саме так діяла влада біглого президента Віктора Януковича.
Більше того, сама таким чином у ті часи та ж влада “віджимала” бізнесменів, які мали нахабство не заносити “сирітську дольку” у вищі кабінети, або піднімати голос проти тотального пресингу і формування особистих монополій. Власне кажучи, це вже другий факт, який підтверджує повторення подій, що передували Революції гідності.
Однак навіть не це найстрашніше. Навіть Мазепі, який виступає на захист українських підприємців, перебуває у країні та намагається у найбільш скрутні часи за всю історію тримати власний бізнес і робочі місця, не соромлячись, через ЗМІ пришивають “російський слід”.
Багаторічний вплив загарбників на економічне життя країни беззаперечний. Вони дуже довго намагалися побудувати ефективну схему контролю саме над українським бізнесом – коли шляхом начебто “вигідного кредитування”, коли – через побудову відверто незаконних схем.
Але інвестбанкінг, який підлягає суворому фінансовому контролю з боку США, ЄС та інших країн цивілізованого світу, завжди для росіян не становив предмету інтересу. Це щось незрозуміле для них й іншою мовою.
А от “пришиваючи” російський слід у кожному зручному випадку, ми всі ризикуємо девальвувати це поняття. І гіршого для країни годі й уявляти. Якщо влада буде продовжувати ліпити “зв’язки з росіянами” без жодних підстав, задля власного політичного чи економічного інтересу, “зв’язки з росіянами” у суспільній свідомості просто перестануть бути чимось поганим.
І це найгірше, що можна собі уявити.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.