FB Telegram Youtube
Logo
Вища рада пиятики
18:26 02 Лют 2024
Робота вищої ради правосуддя давно викликає чимало нарікань. Ось і зараз: ВРП прийняла два рішення, які точно не мають стосунку ні до правосуддя, ні до справедливості.
Обидва стосуються пиятики за кермом. У першій історії йдеться про суддю Олексія Тандира, який, перебуваючи за кермом у стані алкогольного сп’яніння, збив насмерть 23-річного нацгвардійця на блокпосту. Нещодавно ВПР припинила розгляд дисциплінарної справи проти судді-вбивці.
Причина вражає: виявляється, член Дисциплінарної палати ВРП не встиг скласти висновок у цій справі. А зараз… іде у відпустку. Смертельна аварія, нагадаємо, сталася у травні минулого року. Щоб виправдати свою бездіяльність, член ВРП, який «не встиг», заявив, що Київська міська прокуратура не надала вчасно запитувані матеріали. У прокуратурі своєю чергою стверджують, що всі документи, запит на які надходив від ВРП, вони надіслали. Тож відмовка «гнила».
А ось іще один провал роботи Вищої ради правосуддя: суддю Полтавського апеляційного суду Сергія Гальонкіна, який приймав, м’яко кажучи, незаконні рішення, всього-навсього позбавили на три місяці доплат до окладу. Ну це реально просто смішно – все одно що народних депутатів, які мають автомобілі за півмільйона доларів, позбавити компенсації за проїзд у громадському транспорті.
До речі, у цих двох кейсах є дещо спільне – обидва судді, до яких так лояльно налаштована ВРП, мають відношення до справ про п’яне кермування. Відомо, що Тандир до того, як скоїв смертельну ДТП, сам неодноразово відмазував п’яних водіїв. Так само, як і Гальонкін – за хабарі скасовував постанови судів першої інстанції про притягнення до відповідальності водіїв, пійманих у стані алкогольного сп’яніння.
То звідки у ВРП така поблажливість до суддів, які розглядають такого роду справи? Це ж не жарт: кермування «під мухою» може призвести (і призводить) до летальних наслідків. І ті, хто собі це дозволяє (а також корумповані судді, які виправдовують таких водіїв) – заслуговують найсуворішого покарання. Тому подібна лояльність до них з боку Вищої ради правосуддя – неприпустима.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.