FB Telegram Youtube
Logo
ВЕЛИКА ТЕЛЕГРАМНА ПОЛІТИКА
20:00 30 Січ 2024
Вчорашній скандал навколо масштабного зливу інформації щодо нібито відставки головнокомандувача ЗСУ, генерала Валерія Залужного, хоч і не підтвердився, але дав можливість оцінити всю глибину великої телеграмної політики чинної політичної влади.
Ще з минулого тижня тим таки телеграмом циркулюють різноманітні переліки майбутніх кадрових змін. Підконтрольні ОП канали розсипалися у натяках на гучні події і готували інформаційне підґрунтя для резонансних рішень. Центральним елементом цих натяків і зливів було омріяне Банковою звільнення Залужного.
Масштаби ревнощів з приводу рівня довіри до генерала у суспільства, безумовна віра керівництва ОП у політичні амбіції генерала і нічні жахи у вигляді таблиць соціологічних опитувань щодо майбутніх виборів (які також поки взагалі не передбачаються) перетворили його відставку на сенс життя політичної влади.
Іноді, дивлячись на те, як завзято на радість російській пропаганді ОП сам підтверджував всі її ворожі наративи про конфлікт головкома та президента, виникало стійке уявлення, що війна вже благополучно закінчилася. А внутрішня політика знову перетворилася на сенс життя.
Але проблема в тому, що війна нікуди не поділася. І, зокрема, фронт дивиться на ці новини та інтерв’ю із широко розкритими очима. Як і стратегічні союзники України.
Вчора, судячи з динаміки розвитку ситуації, влада спробувала провести зондування суспільних настроїв шляхом зливу інформації про те, що Залужного звільнили. І вочевидь дещо засмутилася. Адже в інформаційному просторі здійнялася справжня буря. Вгамовувати яку відправили кого вже зовсім не шкода – прес-секретаря президента Сергія Нікіфорова. Який повідомив народу, що ніхто нікого не звільняв.
Причому це все відбувалося, за великим рахунком, лише в соціальних мережах.
Після чого засмучений офіс дав черговий залп своїми улюбленими торпедами з лайном – депутатом Мар’яною Безуглою і безпосередньо підконтрольними телеграм-каналами. Безугла розвела абсолютно базарне хамство на адресу Залужного з натяками на вживання алкоголю.
А у телеграмі з’явилося повідомлення російською мовою “Валера, не становись Пригожиным”. Після чого взагалі можна опускати завісу. Тому що така відверта зневага до головнокомандувача зокрема і української армії загалом, чесно кажучи, шокує.
Пес з нею, з Безуглою і її коментуванням фотографій генерала, який 24/7 займається війною. Намагання дискредитувати Залужного таким чином викликає гидливу відразу. Як і все, що останнім часом продукує цей депутат.
Але коли політтехнологи влади дійшли до порівняння генерала Залужного з уркою і військовим злочинцем Пригожиним, а українського війська – з бандою “вагнерів” – це поза межами добра і зла.
Вочевидь, політична влада, м’яко кажучи, не ризикнула звільняти Залужного, побачивши реакцію суспільства. І від розчарування та усвідомлення своєї нездатності реалізувати бажане тупо почала плюватися жовчю, проявивши справжнє обличчя.
Втім, це не означає, що звільнення неможливе. Керівники держави можуть і пересилити власні страхи та дотиснути ситуацію. Але зробленого вже не повернути – всі все побачили.
І окремо хочеться відзначити той факт, що задля цієї “спеціальної операції” зі звільнення Залужного масштабно використовувався саме телеграм. Той самий телеграм, який напередодні аналітикам ЦРУ навіть заборонив відкривати на власних комп’ютерах. Тому що російська мережа, крім чисто суспільної, несе в собі ще й технічні загрози.
Але то в ЦРУ. Що вони знають про політику. У наших широтах російська “тєлєжка”, якою влада цілком свідомо підмінила традиційні ЗМІ і використовує у власних інтересах, перетворена ледь не на ключовий елемент інформаційного поля.
Різноманіття телеканалів було прибито “телемарафоном” разом із самим телебаченням як явищем. Електронні ЗМІ посунули з олімпа телеграмом. А те, що це абсолютно російська іграшка, в яку генштаб рф нікому не дасть погратися просто так, якось і забулося.
Скажімо так, дивна історія.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.