FB Telegram Youtube
Logo
Спеціальна податкова операція Гетманцева
18:19 01 Лис 2023

Пам’ятаєте слова Данила Гетманцева про “скубання гусаків-підприємців”, яке він називав мистецтвом? Схоже на те, що податкові “митці” на чолі з головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики тепер зможуть прирівняти до так званих “гусаків” будь-якого громадянина. 

Річ у тім, що у жовтні нардепи зареєстрували законопроект №10166, згідно з яким буде запроваджено спеціальний режим оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності. 

Мова йде не про веб-дизайнерів чи програмістів, а про кожного п’ятого працюючого громадянина Україні. Від таксиста до парикмахера. 

Тобто, у випадку, якщо ви працюєте фрілансером на точкових підробітках та не маєте власного бізнесу з грошовим оборотом, не закупаєте чи виробляєте сировину та товари, це не означає, що ви не повинні платити державі податок. 

Ініціаторами чергового перфомансу та спроб зробити українців ще біднішими традиційно став пан Гетманцев зі своїм заступником та ще 16 депутатів із правлячої партії “Слуга народу”.

Якщо ви запитаєте, чому цим персонажам не вистачило мізків, логіки або натхнення для організації адекватного плану поповнення держказни? Все просто. Це продовження політики підриву українського бізнесу та систематичне унеможливлення заробітку грошей для громадян. Тобто, робиться усе, аби люди не заробляли більше, ніж потрібно. Якщо раніше це поширювалось на підприємців, то зараз правило розорення буде масштабуватись стосовно мільйонів українців.

Закон торкнеться, зокрема, таксистів, перукарів, майстрів манікюру, репетиторів,  майстрів з ремонту, перекладачів, дресирувальників тварин, організаторів та ведучих масових заходів та свят, фотографів, хатніх працівників, доглядальниць за дітьми, логопедів, фізіотерапевтів, масажистів, майстрів з ремонту одягу.

Скільки ж ці управлінці нарахували самозайнятих фрілансерів в Україні? 

За даними Держслужби статистики за 2021 рік – це 3,06 млн фізичних осіб або 19,5% від загальної кількості робочої сили України.

Законопроект також має визначити правове регулювання “операторів цифрової платформи”, які надають послуги з працевлаштування таких спеціалістів. Платформи будуть зобов’язані надавати інформацію про доходи, отримані з використанням сервісу.

Загальний ефект від нового типу 6-відсоткового “скубання” принесе до 10 мільярдів на рік (за умови, якщо на рахунок особи не надходить трохи більше мільйона гривень на місяць).

Більше того, банки будуть здійснювати резервування 6% від надходжень і перераховувати до казни податок за підсумками кожного кварталу.

А тепер вишня на торті. Приймати кошти за свої послуги під час “спеціального режиму оподаткування” треба виключно за допомогою реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій незалежно від способу розрахунків. Виняток лише для цифрових платформ та розрахунків, що проводяться з їхнім використанням.

Але якщо подивитись на закон крізь призму реалій, то, маючи руки, ноги та рот  ви вже підпадаєте під образ потенційного домашнього бізнесмена. 

“Скубання” – мистецтво, і пан Гетманцев створює свій особистий шедевр. 

Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.