FB Telegram Youtube
Logo
Як не спрацювали санкції проти росіян
17:23 26 Вер 2023
Західні видання, зокрема, Financial Times, пишуть про зростання експорту російської нафти на 50%, попри запроваджені через агресивну війну проти України санкції. Зокрема, у липні країна-агресор продала 7,3 млн барелів на добу, а доходи від експорту зросли – до $15,3 млрд.
Нагадаємо, торік у грудні ЄС, країни G7 та Австралія запровадили максимальну ціну на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Згідно з цими санкціями, росія мала зменшити свої доходи, що у свою чергу знизило б військові видатки агресора у війні проти України.
Ба більше – за прогнозами економістів, обмеження мали позначитись на падінні видобутку нафти на 30%, ВВП – на 15%, імпорту – до 50%.
Та сталось абсолютно не так, як це планували західні країни, а навіть навпаки. Зараз рф продовжує заробляти не менше, ніж до 24 лютого 2022 року. Але із дефіцитом пального зіткнулась низка країн, для яких нестача нафти стане проблемою для збору врожаю.
Така ж ситуація стосується не тільки ринка палива, але й російського експорту у цілому, який лише зріс на 20%. Експерти пояснюють це тим, що для своїх кровожерливих планів мордор обрав якнайкращий для себе момент – пік відновлення світової промисловості після наслідків коронавірусу і великий попит на сировину на біржах всього світу.
Світова інфляція стала вірним союзником терористів. Після вторгнення ринок зіштовхнувся із шоком, який вилився у закономірне подорожчання нафти, газу, металів та продуктів. Саме тому західні партнери України наклали санкції лише через 10 місяців після повномасштабного вторгнення.
Якби це було зроблено одразу, росіяни б казково збагатились через фантастичні ціни на ключові ресурси. Тим не менш, експорт товарів з болот сягнув історичної позначки у 591 мільярд доларів у 2022 році.
На щастя, вже цього року ця позначка скоротилась на 30%, але для агресора ця цифра лише повернулась до довоєнного рівня. За словами експертів, згодом економіка рф все-таки почне відчувати санкції більш істотно, зокрема, завдяки обмеженням у галузях фармацевтики, залізничного транспорту та автомобілів. Як наслідок, на них чекає тотальне зниження конкурентоспроможності.
З однієї сторони, впровадження санкцій із затримкою у 10 місяців не дало росіянам заробити ще більше на шокових цінах. З іншого боку, вони мали час на пошук нових ринків збуту.
Це ж стосується імпорту. Попри будь-які заборони, бізнес через треті країни продовжується і розвивається. Більше того, у мордорі навіть почав функціонувати новий тип бізнесу – паралельний імпорт під ключ.
Через подібних посередників, на болота зокрема, потрапляють військові компоненти для виготовлення зброї. Найактивнішими партнерами традиційно залишаються: Киргизстан, Казахстан, Узбекистан, Туреччина, Китай.
При цьому нікого не бентежить факт збільшення експорту німецьких товарів до Киргизстану у два рази. Судячи з усього, захід готовий і далі мовчки спостерігати за наявними фактами порушення міжнародних законів.
У свою чергу Україна все частіше намагається донести до партнерів необхідність повної зупинки торгівлі та відключенні всіх російських банків від SWIFT. На думку експертів, лише жорсткі обмеження на ринку газу за умови повної зупинки торгівлі, здатні завдати справді болючого удару по економіці мордору, адже перебудова виключно на китайський ринок – це дуже довго і дорого.
Але хороші часи народжують слабких людей. І навряд чи всі західні країни погодяться з такими ініціативами.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.