Колишній посадовець Міноборони Олександр Лієв вийшов з Вищого антикорупційного суду з високо піднятою головою. Бо суд не обрав йому запобіжного заходу, як вимагала прокуратура – 2 місяці під вартою та 268 млн грн застави, а просто відпустив.
Враховуючи, що Лієв проходить у справі про розкрадання 1,5 млрд гривень, то сума застави не така вже й велика, і запобіжний захід цілком адекватний. Але у ВАКС зв’язані руки: Офіс генпрокурора та Нацполіції порушили підслідність справи, адже прокурор ОГП не мав права звертатися до Вищого антикорупційного суду стосовно обрання Лієву запобіжного заходу. В результаті справу розвалили.
І тепер питання: а навіщо це було зроблено? Чи йдеться про традиційне суперництво між силовими структурами в Україні – хто крутіший та спритніший? Чи, може, це робилося свідомо, щоб замішаний у корупції чиновник уникнув відповідальності? Адже тепер є висока ймовірність, що розвалену справу знову передадуть у підслідність НАБУ та САП, що власне, треба було зробити із самого початку. А чи вдасться тепер детективам Бюро та прокурорам спеціалізованої прокуратури знову зібрати розвалену справу докупи – велике питання. Адже, порушивши підслідність, поліцейські та прокурори поставили під питання законність доказів, зібраних проти Лієва раніше.
Слідкуємо за подальшим перебігом справи.