FB Telegram Youtube
Logo
ТИМОШЕНКО ПРОДОВЖУЄ ЗАРОБЛЯТИ
22:00 15 Січ 2024
Є такий телеканал, називається “Рада”. Основна частина глядачів напевно і забула про нього. Однак канал, на якому раніше демонстрували засідання українського парламенту існує й досі. Більше того, колишні функціонери Офісу президента продовжують заробляти на ньому гроші.
Зараз ця державна структура працює на “телемарафон”. Хоча вже майже два роки засідання Верховної Ради не транслюються наживо. Втім, сам держканал нічого не знімає – за нього працює “продакшн-студія”. Причому, за бюджетні гроші.
Напередодні влада віддала 104 мільйони гривень до кінця року приватній фірмі “Кінокіт”, яка виробляє контент для “Ради”. Згідно з інформацією сайту Prozorro, дата оголошення «конкурсу» і дата визначення переможця – це одне число. А тендерна документація оприлюднена на дві хвилини пізніше угоди з «переможцем».
Хто отримує такі ексклюзивні підряди від держави?
Як уже доводили журналісти-розслідувачі, зокрема, з Bigus.Info, «Кінокіт» пов’язана з колишнім заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком.
Наприклад, в продюсерській групі, яка знімала інавгурацію президента Володимира Зеленського у 2019 році був Григорій Зінченко — один зі співзасновників створеної 2017 року компанії «Кінокіт». Він раніше працював у фірмі Кирила Тимошенка GoodMedia.
Саме «Кінокіт» забезпечував зйомки і трансляцію пресмарафону Зеленського в листопаді 2021 року. У жовтні 2020 року співвласником «Кінокіт» став колишній генпродюсер «1+1» Володимир Оселедчик, який також є лектором Української кіношколи, яку заснувала дружина Кирила – Альона Тимошенко.
А у грудні 2021 року, перед тим, як чинна влада вирішила перезапустити телеканал “Рада” під власним контролем, власницею компанії стала акторка з Одеси Юлія Дроздова, а директором — Сергій Самойленко.
Пізніше виявилося, що Дроздова навчалась в Українській кіношколі, зараз вона мешкає в Британії, а на запитання про обставини купівлі «Кінокіт» відповіла, що зробила це «за умов, які, на жаль, я не можу розголошувати», і заперечила зв’язок із Тимошенком. На запитання, чому її не знає ніхто з працівників компанії, вона відповіла – «так буває».
У розслідуванні зазначається, що 23 лютого 2022 року, за день до повномасштабного вторгнення Росії, «Кінокіт» підписала з каналом «Рада» угоду на виробництво токшоу та інших видів контенту. За інформацією Bihus.info, ці договори не були розірвані та діють.
Директор компанії «Кінокіт» Сергій Самойленко, як з’ясували журналісти, працював (або бував у справах) у Росії, а з другої половини 2019 року був працівником каналу зрадника України Віктора Медведчука «112 Україна».
Ну, як то кажуть, хто на каналах Медведчука не працював. В тому числі й ті, хто зараз на ютубі розганяє інтерв’ю Арестовича із заявами “про програш України” і необхідність “об’єднуватися з Росією”. Арестовича, не менш рідного для ОП, як і Кирило Тимошенко.
Виробництво політичного піару та рекламних відео, якими займався Тимошенко до приходу у владу – це цілком нормальний бізнес. Він та його компанії обслуговували ледь не всіх політиків в Україні в мирні часи.
Але саме після зміни влади у 2019 році Тимошенко отримав можливість інкорпоруватися у державні структури і отримати для своїх медійних проектів державні бюджети. Далі була купа скандалів, зокрема, щодо гуманітарної допомоги під час війни, яку Кирило курував у часи великої війни. А потім нібито звільнення і забуття.
Однак у чинної влади, як у КДБ, “колишніх не буває”. Якщо людина вміє робити правильний політичний піар, вона отримає державний підряд у будь-якому випадку. Ким би вона не була і в чому б не підозрювалася.
А розрахуються за цей піар платники податків. Адже саме для них державна “Рада” буде показувати політичний “треш”.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.