FB Telegram Youtube
Logo
ТАК А ХТО – РОСІЙСЬКИЙ ШПИГУН?
17:55 27 Лис 2023
Медійна атака на головнокомандувача Збройних сил України, генерала Валерія Залужного з боку «слуг» триває. Скандальна нардепка з парламентського «оборонного» комітету Мар’яна Безугла дійшла до прямих закликів його звільнити, які розмістила у своїх соцмережах.
Вона стверджує, що у Залужного начебто немає плану та задуму війни на 2024 рік. З якого переляку цивільному депутату, яка, щоправда полюбляє ходити у мілітарі, військові мають звітувати про плани на війну – загадка.
Як ми вже писали, це не перша атака Безуглої на Залужного. Минулого тижня вона відзначилася заявою про те, що генералу створюють “культ особистості” і почала роздавати йому поради менше зустрічатися з суспільними діячами, а “писати дисертацію чи з’їздити у військкомат”.
Резонанс, який викликали перші її заяви, Безуглу не зупинив. Більше того, не зупинив він і тих, хто запускає Мар’яну у якості “торпеди без системи наведення” у Залужного.
Безугла у правлячій фракції відіграє роль такого собі Жириновського при путіні, земля йому скловатою. Через таких людей вище керівництво зливає свої таємні бажання, про які поки ганьбиться говорити в голос. А дуже хочеться перевірити суспільну реакцію.
Вочевидь, первісна реакція суспільства та військових на “накат” на Залужного була цілком задовільною для політичної влади. І вони вирішили випустити ще одну “торпеду”, напряму закинувши тему про звільнення головнокомандувача.
Однак цього разу реакція була дещо іншою. Чого вартує тільки заява у соцмережах бойової Третьої штурмової бригади: “Всім було б набагато краще, якби дурні, некомпетентні й неадекватні люди не пхали свій ніс у справи мобілізації, війни та військових”.
В принципі, по самому факту додати нічого.
Але.
По-перше, ця ситуація свідчить про те, про що давно багато хто попереджав. “Месіанство” та жага до виняткової слави з боку політичного керівництва держави дуже сильно допомагає російським окупантам добитися того, чого вони й хотіли – сварки між політичним та військовим керівництвом України.
Особливо ошатно вереск Безуглої виглядає на фоні одночасних заяв секретаря РНБО Олексія Данілова про те, що росія активувала свою шпигунську мережу для розколу українського суспільства. Олексію М’ячеславовичу, а ви кого маєте на увазі? Бо асоціації якісь погані.
По-друге, виходить так, що політична влада сама ініціює протистояння з владою військовою. При цьому протистояння чисто політтехнологічне і абсолютно безпідставне. Адже ні Залужний, ні будь-хто інший з військового керівництва не оголошували про свої політичні амбіції. І оголошувати не могли, адже це заборонено законом.
Ну а по-третє, і це суто моральний бік справи, медійна атака нардепа на людей, які дійсно врятували країну на початку повномасштабного вторгнення росіян – за межею добра і зла.
Якщо Безугла такий борець за правду, то може вона нам ліпше розповість про “звитяги” лейтенанта Івана Баканова на чолі СБУ, ніж буде роздавати поради генералу Залужному, під командуванням якого була врятована країна?
І може, представники монобільшості звернуть увагу на іншу сторінку соціологічних опитувань – скільки українців довіряють їм, а скільки – військовим?
Можливо, владі варто не намагатися реалізувати свою дещо боягузливу стратегію боротьби з військовим командуванням власної країни ротом Безуглої, а зосередитися на допомозі тому самому командуванню, яке разом зі всіма ЗСУ щоденно боронять країну?
Це вже не кажучи про ті настрої, які ця владна стратегія викликає у армії, чудово сформульовані Третьою штурмовою. Можливо, варто давати нашим захисникам якісь інші приводи для більш оптимістичних міркувань?
На жаль, відповідати на ці питання ніхто не буде. Якщо суспільний резонанс після заяв Безуглої зійде нанівець, ймовірно, треба очікувати більш неприємних дій. Якщо ж ні, то Безуглу просто зіллють, виключивши з оборонного комітету як відпрацьований матеріал.
Такою є доля всіх тих, чия місія – озвучувати соромні бажання інших.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.