FB Telegram Youtube
Logo
Суддя-неадекват відійшов від справ із пенсією у 100 тисяч гривень
20:21 13 Вер 2023
Журналістам стало відомо про справу судді Полтавського апеляційного суду Василя Маліченка, який, попри сумнівну репутацію, зміг вдало завершити кар’єру у народній Феміді та отримати пожиттєве щомісячне утриманням у сто тисяч гривень.
Розповімо детальніше про цього персонажа. Свого часу Вася планував стати суддею Верховного Суду, але, як кажуть, диявол прихований у дрібницях. Громадська рада доброчесності тоді вирішила розкопати деталі його кар’єри і знайшла цікаві факти.
Колеги постійно скаржились на його дивний спосіб життя, зокрема, звичку релаксувати у кімнаті для нарад. Оскільки на той час він був в.о. голови суду, то відповідно ніхто не наважувався йому робити зауваження з цього приводу. Крім цього, Вася постійно використовував електроенергію та інші ресурси, які сплачувалися за державний кошт.
Але це дрібниці. По відношенню до колег він проявляв дикий та неадекватний характер. Наприклад, один із суддів розповів історію, як свого часу потурбував Маліченка у нарадчій кімнаті, за що той його відлупцював і подряпав взуттям обличчя. Прикол у тому, що під час “виховання” підлеглого на керівникові суду була мантія та нагрудний знак. Дуже показово.
І навіть під час розмови з представниками ГРД Маліченко стверджував, що ніхто не має на нього скаржитися за жодні прояви насильства.
Крім того, суддя систематично брехав у деклараціях. Зокрема, про ділянки, які були в 2016 році, але зникли рік потому. Забув вказати і квартиру. Ще однією звичкою Василя було навмисне затягування справ, особливо про бухих водіїв. Зафіксовані випадки м’яких вироків для домашніх гвалтівників, скасування відсторонення від службових зобов’язань чиновників, які підозрювались у хабарництві.
Вершиною кар’єри стало звільнення кримінального авторитета, який був відомим у Полтаві за розбої та грабежі і виступав якості “смотрящего” серед кримінальних осередків.
Ось таким суддям виплачуються пожиттєві дивіденди за вседозволеність. Журналісти порахували, що лише за цей рік таких суддів, як Вася, вийшло на пенсію майже 170. Загалом, за час війни України сплатила подібним персонажам понад 5 мільярдів державних гривень.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.