FB Telegram Youtube
Logo
РЕЗЕРВНИЙ КАНДИДАТ ТОМАША ФІАЛИ
16:44 30 Жов 2023

Новітній український олігарх Томаш Фіала, судячи з усього, продовжує готувати грунт для створення підконтрольного політичного проекту.

І це після гучного скандалу з обкладинкою журналу Фіали NV, коли вони з його вірним головредом Віталієм Сичем вирішили пропихнути свою звичну політтехнологію.

Зробили обкладинку журналу на тему, “ті, хто наближають перемогу”. Де вони, як на мавзолеї, розставили фото тих, хто найбільше доклався. На їхню власну думку, само собою.

Фіала і Сич розмістили у ролі ясного сонечка Сергія Притулу, Тараса Чмута та Ярославу Гресь, навколо яких оберталися такі “незначні” постаті, як, наприклад, генерал Залужний і навіть, страшно сказати, сам президент Зеленський.

Скандал здійнявся неймовірний. Активна у соцмережах публіка зажадала пояснень, за яким принципом і, головне, навіщо Фіала і Сич почали визначати обсяги внеску у спільну перемогу, а також так несамовито піарити Притулу.

Ці мамкіни політтехнологи майже миттєво здали назад, обкладинку з Притулою у головній ролі прибили, пробурмотівши щось невиразне на тему “не на часі”. Втім, всі все зрозуміли.

Навіть за визначенням світлої пам’яті закону про олігархів, Фіала давно став тим самим олігархом. Причому, треба віддати належне, нестандартним шляхом. Він скупив цілий медіахолдинг в інтернеті, який зараз, в умовах телемарафону, має ледь не вирішальний вплив на інформаційний простір країни.

Звісно, на майбутніх виборах, коли б вони не відбулися, як всі олігархи, Фіала натикає своїх людей у різні політичні проекти. Але дуже хочеться свій власний. І свого власного кандидата в президенти.

До чого це ми? А до того, що Фіала, схоже, створює цілу лінійку потенційних кандидатів. Адже, наприклад, вибори – це як польоти в космос. І у головного космонавта Притули має бути дублер.

Вже кілька днів інше видання Фіали – “Українська правда” активно рекламує у своїй новинній стрічці свій новий проект “УП-100”. Це якийсь рейтинг, який буде презентований ближчим часом на окремому заході. Про що він і хто до нього потрапив за якими критеріями – інтрига.

Але звертає на себе увагу “жирна” новина, яка висить в топі УП з минулого тижня. Так і називається: “Тарас Чмут – серед лідерів рейтингу УП-100”. З портретом самого Чмута та його біографією.

Безумовно, діяльність відомого волонтера, колишнього морпіха, засновника одного з найбільших волонтерських фондів “Повернись живим” заслуговує на всіляку повагу.

Однак здається, що Фіала зі своїми підручними на кшталт Сича чи Севгіль Мусаєвої нарешті придумали, як об’їхати проблему, що спіткала їх з обкладинкою “тих, хто наближає перемогу”. Вони вигадали рейтинг невідомо чого. Просто рейтинг.

В якому розставлять у потрібних собі піарних позиціях майбутніх учасників політичного проекту імені Томаша Фіали. Пікантна подробиця: зазначено, що генеральний партнер презентації “УП-100” – юридична фірма ADER HABER такого собі Юрія Петренка. Вона обслуговує Фіалу та його інвестиційну компанію. А пов’язують її і самого Петренка з колишнім нардепом Валерієм Писаренком. Тим самим пташеням гнізда Андрія Портнова, членом його відомої групи часів БЮТ та адміністрації Януковича.

Вся ця публіка і буде розкручувати для Фіали резервного кандидата – Чмута. Персона Притули вже викликає певні застереження у цільової аудиторії майбутнього політпроекту і у волонтерському середовищі.

А Чмут – ідеальна заміна. Політична біографія – чистий аркуш, відсутні зашквари, і взагалі все з ним добре. Крім одного. В нього, на відміну від Притули, низька впізнаваність. Його мало знають виборці.

І от тепер у Фіали та його ЗМІ завдання – зробити Чмута впізнаваним. Для цього невідомий рейтинг, для цього топ-новини на головній сторінці УП.

Більше того, місяць тому УП оголосила про запуск власного ток-шоу з ведучим Романом Кравцем, яке виходитиме щоп’ятниці.

Що ж, це навіть цікаво. Технологію, успішно використану Ігорем Коломойським та його “плюсами”, Томаш Фіала вирішив застосувати в інтернеті. Рома Кравець у ролі Наталки Мосейчук.

Що неприємно, це те, що перспективи у цієї ідеї такі собі. В одній єврооптимістичній гробниці вже лежать “Самопоміч” і “Голос”. Знаючи всіх учасників цих політичних проектів, їхніх духовних лідерів та їхні здібності, туди вони закопають і третій.

А неприємно це тому, що Фіала і йому подібні олігархи в кінцевому рахунку зашкварять корисних для громадянського суспільства людей. Наобіцявши політичних перспектив, розвалять волонтерську спільноту, наприклад.

Коротше кажучи, навіть не думай…те, а одумайтесь.

Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.