FB Telegram Youtube
Logo
Приготуватися до порки
20:40 31 Січ 2024
Заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд приїхала до Києва. З одного боку, це гарна новина – США стабільно підтримують Україну, і візит посадовця такого рівня – позитивний сигнал і свідчення того, що допомога триватиме. З іншого – нечистим на руку посадовцям краще приготуватися до порки.
Адже пані Нуланд будуть цікавити не тільки успіхи української армії на фронті. Вона обов’язково поставить кілька неприємних питань. Як триває боротьба з корупцією, у тому числі, у болючому питанні поставок озброєння? Як просуваються справи щодо топ-корупціонерів, чи не намагаються їм часом допомогти уникнути відповідальності? Чи за цільовим призначенням витрачаються кошти американських платників податків, за рахунок яких Україна живе останні майже 2 роки?
Ці питання Вікторія Нуланд буде ставити не сама, адже напередодні до України завітали троє генеральних інспекторів з американського Міністерства оборони, Державного департаменту та USAID. Як дипломатично зазначається у повідомленні, «вони сприятимуть посиленню нагляду та підзвітності за допомогою Україні з боку США».
Посилювати нагляд та підзвітність однозначно треба, тут ми цілком згодні з американськими партнерами! Тому що коли намагаєшся переконати Конгрес виділити багатомільярдну допомогу для охопленої війною країни, та ще й напередодні президентських виборів, потрібно мати серйозні аргументи.
Дуже сподіваємося, що у Володимира Зеленського та його «п’яти-шести ефективних менеджерів» ці аргументи є. Тільки треба враховувати, що американські ревізори налаштовані вкрай серйозно, і впарити їм звичну «туфту» а-ля «Єдиний телемарафон» не вдасться.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.