FB Telegram Youtube
Logo
Податкова почала новий етап “скубання гусаків”
18:10 26 Жов 2023

З вересня фіскали проводять масштабну перевірку інтернет-магазинів. Зокрема, наразі відомо про “рейди” у соцмережах Facebook, Instagram та маркетплейсі Prom.

Як повідомляє прес-служба відомства, “скубачами” були виявлені численні факти торгівлі в інтернеті без державної реєстрації та застосування РРО/ПРРО.

За факти торгівлі неофіційним підприємцям загрожує штраф 85 тисяч гривень з конфіскацією продукції, знарядь виробництва, сировини та коштів, одержаних внаслідок адмінпорушень.

Податкова вже відзвітувала про перших “щасливців” нового сафарі державників. Наприклад, податківці столиці виявили інтернет-магазин, в якому торгівля гаджетами «Apple» здійснювалася платником єдиного податку без застосування РРО/ПРРО та без видачі відповідних розрахункових документів. 

Як результат – підприємець отримав акт фактичної перевірки та буде притягнутий до фінансової та адміністративної відповідальності, що передбачає штраф у розмірі до 100 відсотків вартості проданих товарів. 

Як фіскали дізнаються кількість вже реалізованих товарів? Мабуть, це буде залежати від настрою чиновників.

Кілька днів тому у Фейсбуці відомства повідомили про підприємця, який торгував косметикою іноземного виробництва на платформі Prom. За словами податківців, при замовленні товару представник інтернет-магазину запропонував оплатити через сервіс прийому платежів «LiqPay» без застосування реєстратора розрахункових операцій. 

Більше того, держслужбовці вирішили міцно взялись за підприємця і виписали додаткові санкції за використання праці найманого працівника без оформлення трудових відносин. 

 

Тут у порушника буде кілька шляхів: або працювати вже за правилами, чи продовжувати свідомо порушувати чинне законодавство. Третій варіант – закрити бізнес, і тоді роботу втратить як мінімум двоє осіб. 

Постає питання, чому між постійними надходженнями та одномоментним заробітком більшої суми вони обирають другий варіант? Чому не можуть задовольнити потреби підприємця настільки, що йому буде вигідно та цікаво все робити прозоро? 

Третє питання – чому подібні штрафи не застосували до Prom, який, на відміну від інших маркетплейсів, дає можливість торгувати, використовуючи сервіс, при цьому не питаючи жодних реєстраційних документів? Фіскали це чудово знають і свідомо дозволяють так робити. У свою чергу Прому просто начхати на цей факт, адже платформі потрібні заробітки, а не зайвий головний біль.

Чи підпадають під ці “рейди” дошки оголошень – поки невідомо. Однак, коли будете продавати старий телефон на OLX, подумайте двічі, чи не завітають потім добродії з державних органів.

Подібні звіти про “успішну” роботу публікують осередки відомства по всій країні. Складається таке відчуття, що розпочався новий етап повноцінного знищення українського бізнесу.

До речі, Уряд поставив для податкової амбітну задачу зібрати у 2024 році майже трильйон гривень податків. При цьому, маючи мільярдні видатки від держави, фіскальна служба досі не змогла створити адекватний довідник для підприємця. Маємо що маємо. Людям вигідніше тримати свій бізнес у тіні, а мотивувати його до змін має виключно держава. І це історія не про штрафи, рейди та витрату ресурсів на пошук магазинів на маркетплейсах. 

Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.