FB Telegram Youtube
Logo
МІНОБОРОНИ І КОРУПЦІЙНА ПʼЯТИРІЧКА ЗА ПІВТОРА РОКУ
20:06 12 Сер 2023
Мало не кожен тиждень в інформаційному просторі спливають нові скандали через відвертно неадекватні закупівлі держслужбовцями Міноборони товарів для потреб армії.
Найрезонанснішою схемою до сьогоднішнього моменту були оптові ціни бронежилетів та “золоті” яйца Резнікова по 17 гривень.
Однак новий скандал більш кричущий та відверто хамський по відношенню до військових і народу України у цілому.
Як стало відомо журналістам ZN.UA, заступник міністра В’ячеслав Шаповалов і керівник закупівельного департаменту Богдан Хмельницький (обоє у СІЗО) настільки жадібні натури, що навіть у перші тижні війни намагались вкрасти за принципом “п’ятирічку за три роки”. Від контрактів на їжу, до договорів на постачання одягу.
Нещодавно стало відомо про нові факти незаконного збагачення через закупівлю одягу у турецької фірми “Vector avia hava araçlari”, яка належить українцю Роману Плетньову із Запоріжжя.
У супровідних документах почалась справжня магія у стилі Коперфільда буквально одразу. З жовтня по грудень турок Роман завіз до України 233 тисячі курток на 20 млн доларів і 202 тисячі штанів на 13 млн дол.
З першого погляду, ціна непогана – 86 доларів за одиницю. Це навіть на 9 доларів дешевше за спецодяг з Китаю, який постачала інша компанія-партнер Міноборони.
Далі були схеми з подорожчанням. По дорозі до України 4900 курток загальною вартістю 142 тисячі доларів перетворюються на 4900 курток за 421 тисячу доларів.
Все тому, що під час перетину кількох кордонів куртки з “камуфляжних” трансформувались у “зимові повітрянозахисні”. А магія, як відомо, річ недешева, тому і ціну довелось підняти з 29 до 86 доларів.
До речі, частину партії прямо зараз можна знайти на OLX. Подвійний профіт! Як тобі таке, Девіде Коперфільд?
Далі классика жанру – брали на шоломи військові, а купили чи не велосипедні. Замовляли вегетаріанські пайки, привезли з іншою комплектацією, і тому подібні махінації.
Щоб пробити дно вже остаточно, бізнесмени взяли за звичку продавати гуманітарну допомогу. Слідчі СБУ отримали доступ до продуктів, які були упаковані в картонні коробки з надписом: «Відновлюйся, Україно. Ми віримо у лікувальну силу любові та підтримки».
Це не просто вкрали гроші – це називається кинули через плече наших хлопців на фронті.
Очевидно, що паразити-держслужбовці, які провертають ці схеми, або впевнені, що держава скоро загнеться і далі просто нікому буде розслідувати шахрайство. Або вони свідомо це роблять. СБУ в поміч.
Повний текст розслідування про схеми держслужбовців Міноборони ви можете прочитати за посиланням:
https://zn.ua/ukr/anticorruption/khorosha-i-pohana-novini-pro-koruptsiju-v-minoboroni.html?fbclid=IwAR3S1pvzE2bNQc8tcbL8Vh7mH2IPMUVxJzSYkZfKcAOut_-vY5OmnAYnEUc
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.