FB Telegram Youtube
Logo
Чого нам очікувати від бюджету наступного року
19:51 19 Жов 2023
Стало відомо про зміни до державного бюджету на 2024 рік, згідно з яким до кошторису було закладено більше коштів, ніж по факту отримає Україна в якості допомоги від західних партнерів. Як держава планує перекривати цю діру? Невідомо, але давайте розглянемо новий бюджет більш детально.
ЄС планує дати Україні лише 9 млрд євро, тоді як український уряд потребуватиме вдвічі більше. Невідома доля надходжень від МВФ, оскільки Фонд передбачив у програмі співпраці, що активні бойові дії мають закінчитися в середині наступного року. Та сама проблема зі Штатами, які через шатдаун поки не здатні надати підтримку.
Як зазначають ЗМІ, український Уряд вирішив трохи зхитрувати та знизив прогноз надходжень від податків. Це викличе так званий ефект росту, яким потім влада буде хвалитись, показуючи на стрілочки, які на інфографіці будуть демонструвати збільшення надходжень. При цьому економічних підстав для зростання надходжень немає – хіба що інфляція та девальвація гривні.
Дивна та незрозуміла ситуація склалась із оборонним бюджетом, який у підсумку отримує менше, ніж у 2023 році, хоча у попередній версії кошторису ці видатки були одними з найбільш вражаючих та необхідних. За цифри у 1,23 трильйони гривень цьогоріч на наступний рік Міноборони отримає лише 1,116 трильйони, або на 6% менше.
Витратити менше коштів на армію – це нормально. Не будемо ж ми на кіно економити, вірно? Чи телемарафоні з серіалами. У порівнянні із 2022 роком ця цифра зросла вдвічі до показника 1,5 мільярди. Хоча і менше, ніж цього року.
Те саме стосується фінансування висвітлення діяльності Верховної Ради України, “прогодувати” яку коштуватиме майже 200 мільйонів гривень. Цікаво, чи хтось реально дивиться канал “Рада” і чи варто за такі кошти тримати цілий канал? Не було б краще просто обмежитись стрімом та зекономити ці кошти на користь ЗСУ?
Фінансування силових органів на кшталт БЕБ наступного року може отримати рекордні 1,7 мільярди, що у три з половиною рази більше, ніж цьогоріч. До ДБР піде 1,3 мільярди, на Офіс Генпрокурора та митну службу витратять по 1,1 мільярди.
Не образили і “найулюбленіший” державний орган – податкову, яка отримає 3,4 мільярди гривень. Натомість найменше з усіх отримає НАБУ – всього 600 мільйонів.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.