Стали відомі переможці скандального конкурсу кінопроектів, які отримають фінансування з державного бюджету. За даними українських видань, знімати нове “телемило” та кіно будуть структури, пов’язані з російськими компаніями.
Отже, в Україні другий рік триває повномасштабна війна проти терористичної федерації. Нашим військовим дуже необхідні дрони та будь-які інші засоби для боротьби з ворогом. Чи варто зараз витрачати дорогоцінні кошти на низькопробні серіали для пенсіонерів та кіно, яке навряд чи збере повний кінозал? Питання риторичне.
Так чи інакше, Мінкультури розіграло майже півмільярда гривень на мистецькі картини, які стали об’єктом журналістських розслідувань ще влітку. Наприклад, суспільство обурив проект “СМТ. Інгулець” телеведучого Юрія Горбунова, де головним персонажем мав стати персонаж, що дуже нагадує Олександра Поворознюка. Після резонансу ідею зняти цей “кіношедевр” поклали у шафу.
Витримавши невелике затишшя, держпідприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України”, яке є розпорядником коштів продовжило підписувати договори з переможцями вищезгаданого конкурсу.
Кілька слів про “мистецькі змагання”. Учасникам дали всього два тижні на подачу заявки, а сам конкурс проводився у закритому режимі. Не розголошувався навіть склад комісії. Начебто через заходи безпеки. Проте журналісти дізнались, що серед них був сам міністр культури Олександр Ткаченко та російський режисер українського походження Олексій Кірющенко.
Серед переможців фігурує компанія “Фільмстрім”, яка отримала 30 мільйонів на три проекти. До цього кінороби зазвичай працювали на замовлення телеканалів, з акторів брали переважно росіян. Продюсер і власник компанії – Віталій Сіренко, який раніше працював у рф. До речі, зараз він значиться засновником російської компанії “СВ Синема”, яка досі працює на болотах.
Ще одним переможцем стала фірма “Енерджі фільм продакшн” із призовим грантом у 40 мільйонів. Її засновником у 2012 році був… також Віталій Сіренко.
Бюджетні кошти отримають навіть творці скандального фільму “Юрик” – про події у Маріуполі і 11-річного хлопчика, якого мама вирішила самого евакуювати з Маріуполя до Естонії.
Люди критикували стрічку через невідповідність реальним подіям. Прикол у тому, що співвласниця компанії “Основа фільм продакшн”, яка зняла це кіно, потім поширила у мережі свою думку, начебто “маріупольці самі пішли на референдум та проголосували за росію”. Однак за цей зашквар потім довелось публічно вибачатись.