FB Telegram Youtube
Logo
Гусаків обскубав, час «клювати зерно»
19:00 06 Гру 2023
Чого не відняти у голови фінансового комітету парламенту Данила Гетманцева – це багатої уяви. Щоправда, вона спрямована не на мирні цілі, розвиток та економічне зростання України, а винятково на пошук шпаринок, де б іще можна було обскубти якогось гусака та витягти з нього грошенят. Нагадаємо, саме так пан Гетманцев розцінює українських підприємців, які ледь-ледь зводять кінці з кінцями у надскладних воєнних умовах.
Цього разу Гетманцев вирішив боротися з «чорним» експортом зерна. І, за своєю звичкою, нашвидкоруч склепав два проекти закону, які нібито мають на меті боротьбу з нелегальним зерном і неповерненням валютної виручки експортерами. Обидва вже схвалені у першому читанні.
Втім, у Європейській бізнес асоціації не оцінили пориву голови податкового комітету і висловили низку зауважень. На їхню думку, механізми, впроваджені у законопроектах, можуть не лише не зменшити зловживання, а навпаки – призвести до стрімкого зростання корупції. Так, особливої критики бізнесу зазнав законопроект №10168-2 – дуже вже хитро і складно виписаний в ньому механізм допуску до експорту агропродукції, просто гріх цим не скористатися та не знайти якусь корупційну шпаринку. Крім того, ЄБА стурбовані зміною порядку відшкодування ПДВ – улюблена тема Гетманцева. І хіба його бентежить, що такі зміни можуть відлякати потенційних інвесторів, які і так щось не стоять у черзі зі своїми капіталами.
Що вже казати про шкоду, якої чергові безумні ініціативи Гетманцева і Ко можуть завдати експорту зерна в умовах російської агресії! Бізнес закликає Кабмін і парламент більш зважено та обдумано підходити до законодавчих рішень такого рівня. В ЄБА називають ідеї голови фінансового комітету делікатно – «поспішними, суперечливими та ризикованими». А ми скажемо простіше – звичайний ідіотизм, що межує з ворожими діями проти власної держави. Цілком в дусі Гетманцева.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.