На Полтавщині черговий зашквар із народними обранцями. Як повідомляють місцеві ЗМІ, місцевий депутат та екс-член партії “Слуга Народу” Олександр Смірнов, разом із двома спільниками з виконкому Полтавської облради пробив дно моралі та жадібності.
Злодії вирішили вкрасти 100 тисяч гривень, які були призначені для лікування громадян та осіб у скрутному становищі.
У цій історії найбільшим зашкваром є те, що Сашко не просто корупціонер-ноу-нейм, а чоловік народного депутата від “слуг” Ольги Савченко, яка раніше обіймала посаду … заступника голови Комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВРУ.
Більше того, Ольга – заступниця Олени Шуляк, та довірена особа Зеленського на президентських виборах 2019 року, екс-голова осередку партії на Полтавщині. Перед виборами була підприємцем та значилась мільйонеркою.
Але повернімося до її чоловіка. Отже, НАБУ і САП з’ясували, що наприкінці минулого року Смірнов на власний розсуд вирішив розподілити залишки з бюджету у вигляді 200 тисяч гривень. Але не був упевнений, як краще вкрасти без палива.
Консультацію щодо вирішення корупційного питання надав співробітник відділу забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Полтавської обласної ради.
Справжній спеціаліст не тільки порадив, але й допоміг все оформити та затвердити. Офіційною легендою стала історія, що найбільше в області страждає та потребує грошей саме двоюрідна сестра депутата, яка для цього навіть взяла “довідку”.
Через власну жадібність чиновник не подумав, що фінансовий моніторинг може арештувати кошти, тим паче, якщо вони надійшли родичу чиновника із обласної казни. У підсумку, до шахрая завітали детективи та взяли за м’яке місце.
Досудове розслідування триває. Відомо, що Смірнов намагався скасувати свій арешт. Але його підвела власна тупість.
На смартфоні підозрюваного знайшли записане селфі-відео, на якому він просить сестру знайти інших осіб в якості отримувачів коштів. Судячи з усього, персонаж видалив чат, але забув про збережені у кеш медіафайли.
Нужденному наразі загрожує позбавлення волі терміном від трьох до восьми років.