FB Telegram Youtube
Logo
Зрадників ніхто не любить або за що “доганяють” Степанова
18:07 14 Вер 2023
Сьогодні було заочно заарештовано екс-міністра охорони здоров’я та екс-директора держпідприємства “Поліграфкомбінат” Максима Степанова за підозрою у незаконному заволодінні коштами на суму понад 450 мільйонів гривень.
Суд встановив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Але є одне “але”. Степанов за кордоном.
За версією слідства, у 2013-2016 роках він використав підконтрольну йому компанію в Естонії для завищення цін на матеріали для виготовлення документів, зокрема паспортів для виїзду за кордон, ID-карт, водійських посвідчень.
Згідно з повідомленням НАБУ, ціни на матеріали завищували у 4-6 разів. Це дозволило зосередити на рахунках компанії суму у розмірі близько 450 млн грн. Далі кошти переправлялись іншим компаніям для забезпечення маскування їхнього незаконного походження.
Слідство також встановило, що Степанов використав частину цих коштів для придбання акцій в іншій компанії. Отримані від продажу гроші використовував, як заманеться. Наприклад, на рахунки близьких екс-міністр перерахував 150 тисяч доларів.
Степанову інкримінують привласнення бюджетних коштів, а також легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом.
Журналісти зв’язались із колишнім міністром, аби той прокоментував ситуацію. Як і очікувалось, відповідь була стандартною для всіх державних злодіїв – мовляв, нічого не відбувається без відома Офісу президента.
Більше того, за його словами, він не тільки не крав держкоштів, а навпаки – збільшив прибуток Поліграфкомбінату у 100 разів, модернізував підприємство, а наступні керівники підприємства продовжили співпрацювати з тими ж постачальниками.
Якщо згадати кар’єрний шлях Степанова, виявиться, що зрада та звинувачення у всьому попередників та наступників – його класична манера пристосування.
Достатньо згадати, як Степанов ходив на шоу Наталії Мосейчук перед останніми президентськими виборами.
Вирішивши, що вчасно зрадити – це передбачити, він був одним з головних героїв “плюсівського” обливання брудом президента Порошенка. Після того, як був звільнений з посади одеського губернатора, само собою.
Коломойський послуги не забув, і згодом Степанов опинився у кріслі міністра охорони здоров’я. У по-своєму “золоті” для МОЗу часи – в розпал пандемії ковіду.
Де затято лобіював закупівлі китайських ковідних вакцин замість західних. Як результат, Міністерство охорони здоров’я уклало договір на поставку мільйонів доз вакцини “Sinovac Biotech”, а профільне державне підприємство, яке хотіло закупити європейські та американські препарати, зіштовхнулося зі стіною нерозуміння.
Кажуть, не без інтересу Степанова. На жаль, поки підозр на цю тему ми не бачили. Переконані, там багато цікавого.
Тепер вже чинна влада стала для екс-міністра винною за всіма напрямками.
За кілька годин до заочного арешту вийшло інтерв’ю Степанова сайту “Цензор”. Там йому була надана можливість прокоментувати актуальні звинувачення.
Довго і розлого, майже як Порошенка у 2019-му, Степанов звинувачував в усіх смертних гріхах його чергових колишніх роботодавців, однак вже з чинної влади. Зокрема, і в тих, за які зараз його шукають правоохоронці.
Але на питання про те, чому ж він стільки часу мовчав, відповідь була вбивчо простою – не було нагоди висловитися.
З нетерпінням чекаємо на продовження. Вболіваємо за обидві сторони.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.