FB Telegram Youtube
Logo
Є така професія – подруга президента
14:18 09 Січ 2024
Незадовго до Нового року Верховна Рада намагалася укомплектувати склад Рахункової палати. Чотирьох членів РП призначили, а от з головою не склалося: на цю посаду готували сумнозвісну Ольгу Піщанську, проте під час сигнального голосування стало зрозуміло, що голосів не вистачає, отже, «кіна не буде».
Подейкують, що ключовою для депутатів стала інформація про те, що пані Піщанська є подругою дитинства президента – жили поруч, гралися разом в одному з криворізьких дворів. Проте це давно не таємниця, отже, в небажанні парламенту підтримати кандидатуру криються якісь інші причини.
Загалом саме статус «подруга Зеленського» дозволив Ользі Піщанській зробити карколомну кар’єру після обрання його президентом. Вона спочатку була призначена першим заступником голови Антимонопольного комітету України, а потім і очолила АМКУ. До речі, у 2020 році з голосуванням за її кандидатуру проблем не було: призначаючи Ольгу Піщанську на посаду голови АМКУ, монобільшість дала 255 голосів. При тому, що вже тоді було відомо, що вона замішана у низці скандалів. Зокрема, журналісти-розслідувачі з’ясували, що свій бізнес в Італії новообраний президент переписав на сестру Піщанської Світлану. І буцімто ця Світлана є одним зі спонсорів партії «Слуга народу».
Є й зовсім ганебні деталі з біографії Ольги Піщанської: з’ясувалося, що у 2017 році вона була активною користувачкою забороненої в Україні мережі «ВКонтакті», і в ній була підписана на сторінки проросійського бойовика Ігоря Стрєлкова, російського патріарха Кирила, актора Івана Охлобистіна і репостила новини так званої “ДНР”.
Але навіть якщо не брати до уваги ці «помилки», до її роботи як очільниці АМКУ було купа зауважень. Зокрема, Агія Загребельська, колишня заступниця голови АМКУ, визнала, що помилялася, коли рекомендувала Піщанську на посаду голови Антимонопольного комітету. Адже та продемонструвала «повний провал в роботі АМКУ, підігрування олігархам, бездіяльність у боротьбі з монопольними зловживаннями та картелями, покривання порушень».
У вересні 2023 пані Піщанську було звільнено з цієї посади – ходили активні чутки, що вона замінить на посаді голови Фонду держмайна Рустема Умєрова, який мав стати міністром оборони. Але Умєров міністром став, а Піщанську з ФДМУ «прокотили».
Тепер її активно «проштовхують» на посаду голови Рахункової палати – за словами спікера Стефанчука, це питання буде проголосовано у першу чергу, на першому ж пленарному засіданні у новому році. Опозиція вже підняла ґвалт: вони підозрюють, що на цій посаді владній команді потрібна «своя» людина, щоб прикрити усі порушення з нецільового витрачання бюджетних коштів. І, хоча Ольга Піщанська не має жодних професійних навичок у цій царині і не знається на аудиторських процедурах, статус «подруга президента» відкриває їй усі двері. Залишилося переконати в доцільності її призначення 226 народних депутатів…
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.