Журналісти з’ясували, що райдержадміністрації Київщини почали надсилати офіційні листи місцевим адміністраціям із розпорядженням сформувати політичні паспорти громад. Цей процес здався дуже дивним щонайменше з двох причин.
По-перше, подібні механізми запускаються лише перед виборами. По-друге, цю роботу повинні виконувати партії, а не місцева влада, яку ще чомусь просять дізнатись інформацію про лояльність голів населених пунктів до влади, розклади у місцевих радах, дані про потенційних кандидатів від влади та опозиції на виборах.
Більше того – місцеву владу просять надати інформацію і про лідерів думок, які впливають на інформаційне поле певної території. Тут варто зазначити, що в Україні політичні паспорти громад не є обов’язковими. Однак вони можуть бути корисним інструментом для політичних партій і громадських організацій, які хочуть зрозуміти політичну ситуацію у громаді.
Як зазначають журналісти, характер цих запитів свідчить також про той факт, що адміністрації наразі виконують функції підрозділів політичного штабу правлячої партії. Як доказ – видання опублікували листа головам громад Бучанського району від начальника Гостомельської селищної військової адміністрації та адміністрації у Білоцерківському районі.
Відповідно до листа, Бучанська районна державна (військова) адміністрація просить надати дані щодо політичної ситуації у територіальних громадах району. Далі просять заповнити політичний паспорт.
При цьому просять зробити це максимально швидко та у стислі терміни. Повторюємо, що ця інформація не стосується роботи військових цивільних адміністрацій або мерій.
На запитання журналістів щодо правдивості цієї інформації, місцеві ради підтвердили даний факт, проте офіційно відмовились коментувати ці дії.
А тепер вишня на торті. Голова Київської ОВА Руслан Кравченко запевнив, що не давали таких наказів адміністраціям.