FB Telegram Youtube
Logo
Варфоломіївська ніч для корупціонерів: влада боїться відкрити декларації
16:43 05 Вер 2023
Із початком повномасштабної війни, в Україні було закрито публічний доступ до будь-яких списків, реєстрів та інших даних, якими міг скористатись ворог. Це спрацювало рівним чином навпаки.
Користуючись тимчасовою свободою від тотального контролю зі сторони журналістів, та суспільства, провідні привладні злодії розпочали спеціальну злочинну операцію всередині країни. Ціль – власне збагачення та знищення державності. Поки все йде згідно їх плану.
Зухвалі схеми та відчайдушне бажання урвати шматок побільше – призвело до вкрай космічного рівня вседозволеності. І попри закриті реєстри, тримати подібні оборудки у секреті не вдалось. Полетіли голови. Але не в тюремний карцер, а в комфортний і подекуди мрячний Лондон. Таким показовим звільненням влада зробила ще гірше.
Днями НАЗК трохи ускладнила злодіям процес пограбування відкривши реєстр хабарників. Вже на черзі мав би бути доступ до декларацій чиновників. Але ніхто не хоче світити золотими батонами, тому починаються кульбіти, відмазки, брехня. Тобто, роблять усе можливе аби зберегти те, що так відчайдушно грабували. І щоб за це нічого не було.
Як зазначають розслідувачі Центру Протидії Корупції (далі ЦПК), Депутати знову намагаються вбити електронне декларування статків. Хоча цього вимагають міжнародні партнери! Зокрема, МВФ та ЄС, завдяки яким економіка країни досі існує.
Найважчі та вирішальні битви за державу тривають на фронті. Це справа ЗСУ, і своє завдання вони виконують відмінно. Інша лінія війни – внутрішні покидьки, яких треба бороти, адже у ці надважливі часи необхідно показати рішучість до змін, завдяки яким, ми отримаємо членство у НАТО та ЄС.
Але кому потрібна країна, яка не може сама себе врятувати від внутрішніх проблем у вигляді злодіїв? Європа не буде постійно збагачувати пройдисвітів. І це треба розуміти.
До України навіть звернулись G7, які публічно закликали владу відновити декларування без лазівок та з оприлюдненням інформації, за винятком випадків, коли це може зашкодити військовим.
Проте, у ЦПК зазначають, що проросійські сили та старі еліти в парламенті не здадуться у своїх спробах зруйнувати суть декларування. Нещодавно вони знову показали це, спробувавши закрити декларації ще на рік, а відкрити лише за згоди самого декларанта.
Більше того – намагались переконати, що це зашкодить їх безпеці. Але їм варто боятись лише народного гніву. Після всіх зашкварів, які пережив нанішній парламент – такі аргументи, абсурдні.
Нардепи просунули зміни до Кримінального кодексу і тепер при визначенні покарання враховуватимуть лише ту суму, яку декларант має платити за оренду такого майна. Якщо оренда безкоштовна або вартість її занижена, то і відповідальності не буде взагалі.
Тобто це зводить сенс цих декларацій до рівня плінтусу, та навіть нижче.
Верховна Рада тепер палиться більшістю. Але всі прізвища, хто поставив “за” будуть відомі.
У підсумку хочемо підтримати колег-журналістів, та приєднатись до заклику перестати ганьбити Україну на весь світ, та хоч раз у житті вчинити гідно і проголосувати у залі за законопроект №9534 із правкою, яка забезпечить відкриття інформації про “воєнні” статки чиновників. У свою чергу законопроект №9587-д – відхилити.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.