FB Telegram Youtube
Logo
Умеров заводить нових людей у Міноборони
18:21 18 Вер 2023
Новопризначений міністр оборони Рустем Умеров розпочав кадрову чистку у відомстві. Наразі звільнено стару команду скандального екс-міністра Олексія Резнікова
Зокрема, Кабмін звільнив шістьох заступників міністра та держсекретаря, крім першого заступника Олександра Павлюка. Який, як кажуть, залишився у лавці, поки міністр у від’їзді, а потім теж піде на вихід. Зокрема, без посади залишалася широковідома Ганна Маляр, яка полюбляла звільняти у соціальних мережах окуповані населені пункти раніше за наших воїнів, та колишній телеведучий, нардеп і посол в Канаді Андрій Шевченко, який у Резнікова чомусь відповідав за євроінтеграцію.
Поінформовані джерела повідомляють, що команду імені Резнікова погнали остаточно і безповоротно, на прохання нового міністра Умерова. Нібито ніхто з них на посаду не повернеться.
Піар у медіа та євроінтеграція – це круто, але без посади лишився і діяч, значно вагоміший за Маляр та Шевченка разом узятих – Денис Шарапов. Людина, яка відповідала за найбільш скандальні закупівлі, якими прославився на весь світ колишній міністр.
Паралельно Умеров формує у міністерстві нову команду. Звісно ж, найцікавіше, хто за нового міністра буде рулити закупівлями. І така людина вже є. Ним буде такий собі Арсен Жумаділов.
Ця відома у вузьких колах людина з весни очолює цілу Агенцію закупівель у сфері оборони. Яка, щоправда, не працює. Тобто, як це часто у нас буває, керівник є, а відомства – немає. Створювалася ця організація з ініціативи різних громадських активістів, серед яких Жумаділов користується популярністю. Але хто ж їм віддасть оборонні закупівлі, коли є Резніков, Шарапов і компанія. Тепер все змінилося.
Хто такий Жумаділов? Як і сам новопризначений міністр, він кримський татарин. Має три вищі освіти, дві з яких отримав в Україні (право, політологія), а вже третю – у Лондонській школі економіки. До початку війни росії проти України, Жумаділов працював у корпоративному секторі.
У 2014 році Петро Порошенко запровадив посаду уповноваженого президента у справах кримськотатарського народу, призначивши керівником Мустафу Джемілєва. Тут-то і з’явився на сцені кримськотатарський активіст Жумаділов, який одразу став відповідальним за забезпечення у цій структурі.
Вже за рік був стрімкий кар’єрний стрибок до голови Біляївської райдержадміністрації Одещини. Він мав бути навіть заступником у тоді очільника Одеської ОДА Саакашвілі, але не склалося – Михаїл Ніколозович вилетів з посади.
Найцікавіший етап кар’єри Жумаділова розпочинається 2019 року, разом із керманичем національної агенції “Медичні закупівлі України”. Отут Арсен розвернувся на повну, і втрапив у перші політичні скандали.
Нагадаємо, цей період був “золотою ерою” МОЗ України. Ми нещодавно писали про багатомільйонні оборудки екс-міністра Максима Степанова, який лобіював інтереси китайських виробників вакцин проти ковіду.
Саме тоді зіштовхнулись інтереси Степанова та Жумаділова. Останній на чолі “Медзакупівель” планував закупити європейські та американські вакцини. У свою чергу міністр проштовхував китайський Sinovac. Кінець кінцем, Кабмін призначив відповідальними за вакцини британців з Crown Agents.
Втаємничені люди стверджували, що Жумаділова просто використовувало одне з владних угруповань, щоб збити Степанова з його комерційними інтересами. На свою користь, само собою.
Аналогічний випадок стався, насправді, ще раніше, із попередником Степанова у МОЗі Іллею Ємцем. Його Жумаділов звинуватив у виконанні ролі “смотрящого” за багатомільярдними тендерами. Тут вийшло краще – Ємець пропрацював міністром менше місяця.
З початку повномасштабного вторгнення Жумаділов мобілізувався до лав Медичного командування Збройних сил України.
У своїх останніх інтерв’ю майбутній відповідальний за закупівлі Міноборони зазначив, що в його планах змінити всю систему забезпечення армії та врахувати потреби різних груп військових. Крім того, обіцяв все виконувати максимально прозоро та структурувати закупівлі, аби “унеможливити яйця по 17 гривень”.
Ось тепер дуже цікаво, як професійний збивач міністрів буде справлятися із закупівлями Міноборони під час війни. Поки залишається лише спостерігати.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.