FB Telegram Youtube
Logo
Тендерний феномен КМДА та розквіт будівельної мафії
01:10 22 Лис 2023
Журналісти Bihus.info провели розслідування стосовно виконавців процесу відбудови багатоповерхівки в житловому комплексі “Ірпінські липки” на Київщині, яка постраждала через обстріли окупантів ще у перші дні війни.
Згідно з інформацією видання, вибір підрядника аж ніяк не можна назвати прозорим, адже здійснювався в інтересах потрібних людей та компаній, пов’язаних зі “смотрящим за Києвом” Денисом Комарницьким. Розповімо більш детально.
Будівля знаходиться у північно-східній частині Ірпеня між Гостомельським шосе, вулицями Северинівською, Багірова, 10-ю і 11-ю Лініями. Саме тут йшли запеклі бої у перші дні війни під час битви за Київ. Мальовнича місцевість була вщент сплюндрована окупантами. Спочатку обстрілами ворога, а потім обвугленими тілами росіян в перемішку з бурятами та технікою.
Влітку Київська обласна держадміністрація розіграла тендер на відновлення багатостраждального будинку. Участь взяли лише дві компанії: столична “Нідком” із пропозицією у 400 мільйонів та харківська “Навітехсервіс”, яка запропонувала виконати роботи за 600 мільйонів.
Вгадайте, хто став переможцем торгів? Тільки не напружуйте мізки, нехай вам підкаже серденько. Отже, неочевидна перемога “Навітехсервіс” одразу вразила своїм “кінським” кошторисом та відсутністю детальної інформації щодо позицій. Справді, а навіщо? І так відомо все наперед, тому тендерний відділ нехай відпочиває.
Наприклад, у позиції “Віконні блоки” достеменно невідомо, який тип, модель або дані виробника продукції, яку планується придбати. Отже, згідно з логікою КМДА, підійшли б вікна з LEGO. Чому ні.
Журналісти намагались з’ясувати, хто володіє такою інтригуючою компанією. Виявилось, що власниця на ім’я Марина Ткаченко взагалі-то займається організацією івентів, зокрема, днів народження, корпоративів тощо. У телефонній розмові Ткаченко погодилася влаштувати дитяче свято журналістам та прийняла їх “замовлення”. Тепер ви розумієте, що про тендерний відділ ми пожартували.
Пані Ткаченко – не вундеркінд-підприємець, а лише сестра дружини колишнього заступника Віталія Кличка і ексочільника Держаудитслужби Геннадія Пліса. Ба більше, навіть її мама “в темі”, оскільки керує агропідприємством, співвласником якого є тесть так званого “смотрящого за Києвом від Офісу президента” Дениса Комарницького.
Цей персонаж відомий ще за часів Леоніда Черновецького і вже доволі давно має інтереси у будівельній галузі.
До рук розслідувачів навіть потрапили архівні документи зі схемами роботи десятків компаній і людей, пов’язаних з Комарницьким.
Прикол у тому, що ці компанії дуже часто просто брали кошти комунальників і тупо зникали. Особистим корупційним шедевром Комарницького є будівництво “на межі тисячоліть” скандального Подільсько-Воскресенського мосту у столиці, яке триває з 1993 року.
Журналісти зазначають, що з приходом нової влади у 2019 році вплив Комарницького в Києві істотно виріс. Один із його партнерів – нардеп Микола Тищенко. Чудова компанія “державників” та живий приклад приказки-тосту “щоб усе було, і нічого за це не було”.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.