Рух Чесно провів аналіз кількості депутатів, які взяли до рук зброю під час повномасштабного вторгнення та оприлюднили цифри по кожній з політичних партій. Слуг народу цей запит чомусь обурив.
У звіті представлена інформація від партій, які представлені у Верховній Раді, а також входять до топ-10 за чисельністю депутатів та мають представництва по всій Україні. Зокрема, це можновладці з рад міст, областей і районів.
За чисельністю депутатів-фронтовиків лідирує “ЄС” (328 осіб), “Свобода” (104 особи) та “Батьківщина” (103 особи). Якщо брати відсоток від загальної кількості, то у першій трійці “Радикальна партія” (31%),” Свобода” (25,9%) і “ЄС” (13,7%).
З четвертого по сьоме місце зайняли партії “За майбутнє” (48 осіб), “Пропозиція” (28 осіб), “РПЛ” (22 особи) та “Удар” (10 осіб).
Найбільше захисників втратили “ЄС” (10 осіб), “Свобода” (6 осіб), Пропозиція та РПЛ втратили по одному воїну.
Тепер про антирейтинг. Лише дві партії не стали ділитися інформацією з журналістами, а саме “Голос” та “Слуга народу”. Якщо перші відбрехались, начебто у них відсутня статистика та рекомендували брати інфу за минулий рік, то провладні “слуги”, крім відмови, ще і звинуватили авторів у неналежному використанні донорських коштів. Мовляв, ці цифри грають на руку кремля через тезу, начебто ніхто з народних обранців не воює.
Голова партії Олена Шуляк у відповідь на лист журналістів порадила змінити підхід дослідження та збору інформації щодо депутатів місцевих рад.
“Які, в тому числі, захищають Україну на сході нашої держави, шляхом залучення відповідних рад, які є достовірним джерелом запитуваної інформації, для забезпечення надання суспільству достовірних результатів дослідження”, – відповіла у листі пані Шуляк.
Цікава та ґрунтовна відповідь, зважаючи на те, що більшість партійників воліють воювати виключно за свої власні інтереси.
Як зазначають журналісти, вони все-таки отримали інформацію від кількох місцевих рад і оприлюднять оновлений список вже найближчим часом.