FB Telegram Youtube
Logo
СПЕЦСЛУЖБА ТА ВОРОГИ УКРАЇНИ
19:58 05 Січ 2024
Напередодні Служба безпеки України прийшла з обшуками до єдиного в Україні виробника аптечок для Збройних Сил – ТОВ “Київгума”. Менеджмент компанії заявив, що, як наслідок – робота підприємства паралізована.
При цьому судові ухвали про проведення обшуків датовані ще 22 грудня 2023 року, а прийшли чомусь тільки зараз. Більше того, співробітники СБУ вже підписали підозру одному із засновників та директорів компаній. Наразі, згідно з повідомленнями компанії, менеджменту вже інкримінують державну зраду.
У самій СБУ заявили, що викрили компанію нібито на поставках в росію засобів тактичної медицини. За даними спецслужби, нелегальний маршрут пролягав через одну з європейських країн, де була створена підконтрольна фірма, яка замовляла товар нібито для продажу в ЄС.
І все б нічого, якби не один нюанс. Гендиректор компанії “Київгума” Андрій Острогруд входить до громадської спілки “Маніфест 42”.
Що це за спілка? Ще у червні минулого року український бізнес просив президента Володимира Зеленського втрутитися у ситуацію з хвилею корупції, рейдерських атак та свавілля чиновників, яка накрила український бізнес.
Підприємці посилалися на статтю 42 Конституції України, яка визначає, що “кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом”. Згодом бізнесмени створили громадську спілку “Маніфест 42” для протидії корупційного тиску на бізнес з боку силовиків.
Ще до обшуків СБУ, Острогруд вже повідомляв про тиск з боку правоохоронних органів на його компанію і пов’язував це з лобіюванням закупівлі для ЗСУ аптечок китайського виробництва. Він же був одним з ініціаторів громадського руху “Маніфест 42”. У серпні минулого року керівник “Київгуми” був присутній на зустрічі координаційної платформи Офісу президента з вирішення проблемних питань силами бізнесу і правоохоронців.
І все це виявилося марним. В результаті всіх цілком зрозумілих і логічних рухів, включно з інформуванням фактично найвищого органу влади в країні – ОП – виробництво аптечок для наших захисників зупинено. І це далеко не поодинокий випадок.
Останнім часом діяльність СБУ викликає все більше питань у бізнесу, який стикається з проблемами від рідної спецслужби.
Є питання і у стратегічних союзників. Реформування СБУ є однією з ключових вимог США до української влади для продовження військової та бюджетної підтримки України. Вимогою, яку підтримує вся антиросійська коаліція цивілізованого світу. Однак жодних рухів у цьому напрямку не спостерігається.
Рівно навпаки. СБУ є органом, який, наприклад, абсолютно непрозоро і без жодних пояснень надає таємні довідки Раді національної безпеки та оборони, на підставі яких вводяться українські санкції. Зокрема, і щодо громадян України та українських компаній.
Наприклад, саме таким чином були введені санкції щодо найбільшого оператора грального ринку України – компанії Parimatch. Найвищі керівники держави послалися на якісь таємні матеріали СБУ, але підстави для введення санкцій і знищення одного з найбільших платників податків у відповідній галузі так і не були оприлюднені.
Спецслужба просто нібито щось запідозрила. Хоча вже тоді на профільному ринку ходили чутки точно такі самі, як і у випадку виробника аптечок для ЗСУ. Що це – звичайний корпоративний конфлікт, до якого були залучені силові структури.
І якщо у випадку “Київгуми” – це лобісти закупівель китайських аптечок (з країни, яка є неприхованим союзником російських окупантів), то у випадку Parimatch лобіювалися інтереси російського грального оператора 1ХBet.
Тобто всі наявні дані говорять про те, що СБУ може бути залучена не просто до, на жаль, звичних для України рейдерських атак та віджимання бізнесу. А й до віджимання бізнесу на користь ворогів держави. І це вже зовсім інша постановка питання.
Одні співробітники спецслужби викривають зрадників та колаборантів на кшталт Олега Кулініча, який був одним із топ-функціонерів шпигунської мережі фсбшника Володимира Сівковича. А інші – громлять бізнес, місце якого займають росіяни або китайці.
Дуже дивне “роздвоєння особистості”.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.