Нещодавно ми писали про українських суддів, які фігурують у гучних скандалах на кшталт п’яного катання на незадекларованих преміум-авто, лобіюванні політичних інтересів або таких, що мають російське громадянство. Їх об’єднує одне – вони продовжують працювати в системі правосуддя або виходять на почесний відпочинок. Зустрічайте нового антигероя нашого рейтингу – Валентину Сімоненко, яку Вища рада правосуддя відправила у відставку з пенсією близько 100 тисяч гривень щомісячно.
Давайте з’ясуємо, чи може подібна особа спонсоруватись до кінця життя за рахунок України.
Валентина – типовий паразит вітчизняної Феміди, яка свого часу висловлювалась проти судової реформи та електронного декларування. Ця персона не цуралась кататись у Крим після анексії, а її чоловік співпрацював з адвокаткою-зрадницею на півострові.
Ще у 2017 році Громадська рада доброчесності (ГРД) визнала Валю такою, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики.
Рідна сестра Сімоненко працювала в органах окупаційної влади Севастополя на посаді керівника відділу законодавчої техніки і систематизації законодавчого апарату законодавчого зібрання міста Севастополя. Колишній чоловік екс-судді заснував в окупованому Севастополі Адвокатське об’єднання «Сімоненко и Партнери»
Як повідомляє ГРД, суддя дискредитувала ідею електронного декларування. Зокрема, була впевнена, що пограбування одного із суддів Вищого господарського суду пов’язане із тим, що він подав декларацію.
Навіть попри ці заяви та очевидні зв’язки із країною-окупантом, вона все одно продовжувала працювати суддею та вийшла у почесну відставку з пожиттєвим утриманням.
Тепер щомісячно з кишень громадян України буде оплачуватись шикарне життя Сімоненко. Хоча можливість піти у відставку передбачена лише для тих суддів, які не брали хабарів, судили чесно і не мали відкритих дисциплінарних проваджень.
Як зазначають українські ЗМІ, лише цього року за такою формулою у відставку пішли майже 170 служителів правосуддя. Серед них і фігуранти гучних скандалів та особи з сумнівною репутацією. Тим не менш, лише за період війни на їхні пенсії держава витратила більше 5 мільярдів гривень.