FB Telegram Youtube
Logo
РОСІЙСЬКА РУЛЕТКА АВІАЦІЇ МОРДОРУ
14:39 24 Сер 2023
Через санкції та жорсткі обмеження громадянська авіація росії відчуває гострий дефіцит запчастин для літаків Airbus та Boeing. Проте русня не впадає у відчай та шукає будь-які можливості для постачання необхідних деталей через нові канали. Одним із таких можуть бути родичі, які живуть за кордоном.
І це не жарт. Нове розслідування агентства Reuters свідчить про те, що принаймні одна російська авіакомпанія – Nordwind Airlines, причетна до закупівлі комплектуючих для 2 літаків Airbus і 15 літаків Boeing.
Власник перевізника Каріна Букрей імпортувала через Анталію сотні компонентів літаків завдяки чоловіку – громадянину Туреччини Рамазану Букрей і його фірмі Ramses Turizm.
Журналісти марно намагались зв’язатись із компаніями, які, вочевидь, через страх розголосу одразу перестали співпрацювати та зупинили постачання авіа-деталей. На заміну взяли іншу турецьку контору, засновану рік тому.
Другий спосіб, який практикує країна-абсурд – постачання вживаних елементів літаків через “братішек” з Таджикистану, ОАЕ, Китаю та Киргизстану. Ці країни залишились осторонь санкційної політики всього цивілізованого світу.
З травня 2022 року до російських авіаконтор надійшло деталей на 1,2 мільярда доларів. І це лише дрібна частина, адже більшість компонентів надходить до компаній, які начебто не пов’язані з авіагалуззю.
В авіаційній тусовці мордору наразі радіють таким альтернативам, адже такі заходи дозволили навіть знизити ціни та терміни доставки. Однак, подібна практика більше нагадує російську рулетку, адже програмне забезпечення літаків відрізане від важливих оновлень програмного забезпечення та обслуговування, необхідного для гарантії їхньої льотної придатності.
До речі, більше 40% літаків якими користуються у “скрєпній” державі – були тупо вкрадені у лізингових компаній. Втім, нічого нового.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.