FB Telegram Youtube
Logo
Перша перемога: як Гостомель не став ключем до падіння Києва
21:55 18 Жов 2023
24 лютого 2022 року – дата початку бліц-крігу росіян, який був розрахований на два тижні активних бойових дій. Головна увага військових планувальників росіян приділялася першим трьом дням.
Як розповідають обізнані люди, коли військове керівництво росії викривають у глупості – це не зовсім вірно. Їхні війська першої хвилі вторгнення не йшли “порожніми”. В них був провіант, паливо і все необхідне. Лише на три дні активних бойових дій, зокрема, у Київській області. Яка й мала стати основною ареною демонстрації сили “другої армії світу”.
Але все пішло не за планом.
Нещодавно керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов розповів журналістам, що саме пішло не так у окупантів.
Треба зазначити, що ГУР – єдина структура влади, яка попередила українців про майбутній наступ росіян заздалегідь.
Прислів’я “попереджений – значить озброєний” напрочуд точно описує ситуацію, яка у підсумку зіграла вирішальну роль у подавленні окупантів на Київщині.
За словами Буданова, напередодні агресії він разом із дружиною оселився у власному кабінеті будівлі ГУР. Дату вторгнення постійно переносили, особливо в останні два тижні. Проте 23-го лютого о 14:30 розвідка отримала точні дані про час та деталі.
У день нападу 2 тисячі кілометрів спільного кордону в один момент перетворились на лінію фронту, яку Європа не бачила з часів Другої світової війни. За планом путіна, масовані ракетні й бомбові удари за рахунок своєї раптовості мали повністю знищити українську систему протиповітряної оборони та військову авіацію. Далі – масові десантні висадки на аеропорти навколо Києва, перекидання ударних груп із технікою за допомогою важких військових літаків і перехід до захоплення української столиці.
Не менш “грандіозні” плани окупанти мали на півдні та сході. Проте найбільшу увагу, звичайно, приділили Києву, в який війська ворога повинні були зайти за три дні. Повний цикл планували завершити за 14 діб остаточним знищенням партизан. Саме тому агресори мали припасів тільки на три доби.
За словами Буданова, саме у цьому була логіка максимального перешкоджання росіянам. А саме – дати максимально жорстку відсіч та завадити виконати плани у перші три доби і до 14-ої включно. “Далі буде легше. Набагато”, – зазначає керівник ГУР.
Більше того, через власну пропаганду постраждали в першу чергу війська агресора. Через інформацію про знищене ППО України група російських вертольотів Мі-35 з елітою російського десанту спокійно залетіли на територію України з білорусі й над плесом Київського моря попрямували захоплювати аеродром у Гостомелі.
Це і була їхня фатальна помилка. Адже після цього ще на перших стадіях польоту по них відкрили вогонь. Після появи бойової авіації ЗСУ до агресорів, напевно почало доходити, що їх обдурили. В першу чергу власне міноборони.
Буданов впевнений, що гідну відсіч у перші, найважливіші години після нападу наші війська дали завдяки тому, що чудово знали про плани рф, згідно з якими саме Гостомель має бути ключем до реалізації ланцюжка подій, у підсумку яких Київ був би захоплено.
Саму тому найбільшу увагу ЗСУ було спрямовано саме на цю точку. Тому жоден літак рф там і не зумів сісти.
В іншому випадку – перебіг війни міг бути геть іншим. Але це була перша наша перемога.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.