FB Telegram Youtube
Logo
До нас їде ревізор…
18:51 07 Гру 2023
Весь світ допомагає Україні. А тих, хто не хоче допомагати – намагаються переконати. Так, президент США Джо Байден вмовляє Конгрес не затягувати з допомогою України. А західні лідери годинами намагаються переконати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана не ставити палки в колеса нашій знекровленій війною країні.
Проте, схоже, у наших західних партнерів є привід сумніватися у чесності наших можновладців та цільовому призначенні виділених коштів. Недарма ж Держдеп США разом з Конгресом вирішили надіслати до України радника до Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України. В обґрунтуванні необхідності такого радника формулювання дипломатичне: «для підтримки та прискорення переходу України до оперативно сумісних військових сил, боротьби з корупцією та залучення іноземних інвестицій у критичні галузі». А на ділі означає, що американський патрон слідкуватиме за руками наших посадовців, ласих до державних або міжнародних грошей. Бо наші західні партнери свідомі того, що є найбільшою внутрішньою проблемою України.
Схоже, такої ж думки і самі українці. Згідно з останнім дослідженням Transparency International Ukraine, проблема корупції для них стоїть на другому місці після війни (так вважає 88% опитаних), а загалом корупційні ризики зараз турбують українців на 11% більше, ніж півроку тому.
Тож і виходить, що всіх бентежить корупція в Україні – і закордонних партнерів, і власних громадян. Всіх, крім, власне тих, хто цією корупцією займається. І якщо наші можновладці не опритомніють і не усвідомлять, що не можна красти, особливо, під час війни, то це загрожує припиненням міжнародної допомоги та соціальним вибухом всередині країни.
Ну а до тих пір, поки ми не здатні самі впоратися з корупційними спокусами, нам потрібен наглядач з нагайкою.
Можуть бути цікавими
Більше публікацій
Вітаємо, дорогий друже, якщо ти хочеш повідомити нам щось дуже важливе, заповни форму. На тебе чекає винагорода - ми платимо за інсайд.