Ніколи такого не було – і знову! Щойно відшумів скандал із заступником голови Нацполіції Дмитром Тишлеком, який звільнився через російський паспорт своєї дружини, як російського крота виявили у судовій гілці влади. СБУ з’ясувала, що голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Роман Ігнатов теж має російське громадянство.
Наразі голова ВККС «готує брифінг» (на якому, вочевидь, озвучить низку виправдань із серії «не мав іншого виходу», «так було безпечніше» тощо). Спочатку він взагалі стверджував, що у нього немає ніякого російського паспорту: мовляв, після того, як його радянський документ втратив чинність з розпадом Союзу, він отримав паспорт з тризубом.
Але в СБУ копнули глибше – і дивись же! Таки знайшли червоного орла у суддівській мантії. Але ж дозвольте! Ігнатов обіймає цю посаду з червня 2023 року, тобто, обирався майже через півтора року після повномасштабного вторгнення. Дуже складно повірити, що при його обранні ніхто не звернув увагу на таку «дрібницю», як російський паспорт. Значить, або свідомо закрили на це очі – мовляв, ну що тут такого. Або… навіть не хочеться про таке думати, – навмисне запустили російського крота в один з ключових органів суддівського самоврядування.
Ігнатов – не перший (і, підозрюємо, не останній) представник суддівського корпусу, який має російське громадянство. Червону книжечку з двоглавим орлом раніше виявили у голови Касаційного господарського суду Богдана Львова, колишньої судді Верховного Суду Валентини Сімоненко, низки суддів на Сході та Півдні України. А скільки їх іще таких, сидять по куточках, сподіваючись, що їх не помітять?
А взагалі цікаво – як почуваються власники російських паспортів на державних посадах в Україні, нічого не муляє? Адже те, що було цілком прийнятним до 2014 року, дуже небажаним – після 2014 року, стало зовсім вже аморальним після 24.02.2022. Високопосадовець або члени його родин – власники російського громадянства – стають вкрай вразливими для впливу російських спецслужб. Який розповсюджується не лише на їхнє приватне життя, але й на рішення, які вони приймають від імені України.
А, значить, завдання спецслужб – виявити та викорінити з державної системи України – поліції, прокуратури, державної служби, судової системи – російських кротів. Щось нам підказує, що їхні прізвища добре відомі «тим, кому треба».