Кожен десятий український бізнесмен стикається з блокуванням податкових накладних. До такого висновку дійшли журналісти Censor.net. Під час війни ця новина не виглядає занадто оптимістичною. Адже це означає, що, попри воєнний стан, українським підприємцям, як і раніше, створюють штучні перешкоди та вставляють палки у колеса.
За даними дослідження НАЗК, упродовж 2023 року щомісячно блокують податкові накладні 24-28 тис компаній. Це становить 10-11% від тих, хто подавав ПН.
При цьому у звітах ДПС за основу береться безпосередньо кількість заблокованих ПН – а це 1-2% від усієї кількості поданих накладних. Ну а чого робити проблему, якщо кількість тих, хто «потерпає» від свавілля податківців, в межах статистичної похибки? Принаймні, на папері.
У тому ж розслідуванні йдеться, що, згідно з даними ДПС, частка ризикованих компаній у 2023 році складає приблизно 1,5%. Проте підрахувати, скільки їх насправді – неможливо, бо ця інформація є закритою. Бізнес вимагає її відкрити. Але хіба його чують?
Достатньо згадати, хто є головним ідеологом блокування податкових накладних, головним призначенням яких нібито була боротьба зі «скрутками» та інших схематозів з ПДВ. Це той самий голова фінансового комітету Данило Гетманцев, який перебрав на себе роль головного податківця України і головна мета якого – остаточно додушити нещасний український бізнес. Що, в принципі, нескладно, враховуючи тяжкі воєнні часи.
У серпні цього року в інтерв’ю Forbes Гетманцев чесно визнав, що повністю розв’язати проблему податкових накладних неможливо. Ну ясно, що неможливо, пане Даниле! Бо ніхто у цьому не зацікавлений, особливо – ви! Бо чим більше важелів тиску на бізнес та можливостей його «скубати», тим більший вплив у Гетманцева та йому подібних, та більше нулів на їхніх банківських рахунках. Проста і зрозуміла арифметика.