Навіть під час окупації Запорізької атомної електростанції з бюджету досі надходять кошти на незбагненні для здорового глузду речі.
Наприклад у травні минулого року встигли провести тендер на закупівлю … корму для рибок. Точніше для велетенських рибин, адже замовили цілих 27 тон на мільйон гривень.
Ще й платити відмовились, начебто через те, що постачальник спізнився з доставкою на день. Далі суди та вирок для ЗАЕС: компенсація 1,3 млн гривен за товар, 30 тисяч інфляційних та майже стільки ж – судові витрати. Але грошей немає.
І ще дивним чином списано 24 мільйони на інженерні роботи, які мають тривати до кінця 2025 року. Далі – найцікавіше. Всі ці витрати нагадують циркову виставу.
Скільки, по-вашому, має коштувати консультація з радіаційної безпеки документації? Виявилось, що цілих 12 мільйонів, і провели не одну, а дві: першу торік у червні, а другу через півроку. Щоправда ціна останньої була на три мільйони дешевше. Найзагадковіше, що це дата завершення цих консультаційних процедур, а саме останній день 2023 року. Це при тому, що ЗАЕС ще не звільнили від окупантів.
Крім того, чимало інших божевільних витрат на арматуру за ціною 4,4 тисячі за кілограм. Вирішили, що ціна приваблива, тому купили одразу півтори тонни. Ще були графітові кільця за 2,5 млн, дріт з електродами за 2,6 млн і тд.
У керівництва станції своя математика та світосприйняття. Чого варта тільки сума на організацію харчування у 210 мільйонів гривень. Підрядник ТОВ “Комбінат громадського харчування АЕС” годує працівників більше 15 років, а власником є родина нинішнього заступника міського голови Енергодара Івана Самойдюка.
Ще у 2020 році він потрапив під приціл ДБР через особливу обдарованість у складанні цифр. Тоді впродовж чотирьох років він годував на тисячу людей більше, ніж це було насправді. Профіт у 60 мільйонів роздерибанили між топ-менеджерами ЗАЕС та керівництвом підрядника через фірми-прокладки з оточення Коломойського.
Керівництво “Енергоатому” не переживає з цього приводу та продовжує свою брудну справу. Той факт, що війна їх не турбує – лише свідчить про те, що для них ЗАЕС не окупована, а навпаки, “асвабаждєна”.